| Kaennox a întrebat:

Vreau si eu foarte multe informatii ...defapt cat se poate de multe informatii legate de meseria de Specialist IT sau Programator?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce anume vrei sa stii? apuca te si invata bazele programarii si apoi dai la o facultate de profil si afli tot ce ai nevoie

| Kaennox explică (pentru suntserios):

Vreau sa stiu exact ce probe trebuie,sau ce trebuie sa stiu,de ce sa ma fac, cu ce m-ar ajuta sau de ce ar fi benefica.
E pentru un proiect la Dirigentie si trebuie toate astea, cu CV, cu scrisoare de prezentare la o firma, cerere, cateceva despre slujba, un interviu cu un idol inb meseria respectiva.

| tioan a răspuns:

Pai din start poti sa-ti dai seama ca e nevoie sa stii un limbaj de programare....Ca sa ajungi Specialist trebuie sa stii foarte multe din domeniul IT, de la limbaje de programare (trebuie sa stii mai multe), la depanare, configurare...etc.