| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani, locuiesc in Arad si imi caut un loc de munca, nu stiti ceva joburi care sa-mi poata garanta un salariu de minim 1000 lei? Eu ma gandeam la ceva gen constructii. As prefera totusi un job pe care pot sa-l fac si pe perioada anului scolar nu doar in vacanta. Imi puteti recomanda ceva?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai mai postat o așa întrebare și ieri, atunci pomeneai de 1400, acum ai scăzut "prețul plătit"!
Ajunge, încarci server-ul inutil.
În România șomajul este foarte ridicat iar tu visezi la minuni!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a coborat pretentiile la 1000 ron?
cand ajungi pe la 500 poate mai ai sanse

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mai jos nu cobor.

| marcusnmc a răspuns:

Poti sa iti deschizi un site/blog sau un canal de youtube in care sa ajuti persoanele (cu ceva ce stii) vei castiga bani din reclame.

Poti sa cumperi ceva (lucruri dintr-un domeniu ex. telefoane, laptopuri, tablete, calculatoare, fructe, legume etc.) apoi sa sa le vinzi putin mai scump poate pe un site sau pe anunturi.

Sau poti sa lucri in constructie, nu uita ca cel mai bine este sa combine ce faci cu ce stii de exemplu poti lucra in constructii, apoi cu o parte bin bani cumperi ceva produce mai ieftin si le vinzi mai scump.

In concluzie poti face ce vrei daca iti place si stii sa il faci.Doar cu atat te pot ajuta.