| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani, locuiesc in Arad si imi caut un loc de munca, nu stiti ceva joburi cu salariu de la 1400 lei in sus, daca nu sa fie intre 1000 lei si 1400 lei? As vrea sa continui cu locul de munca si in timpul viitorului anului scolar nu doar in vacanta. Imi puteti recomanda ceva?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici nu vrei prea mult.
Ce doctorat ai tu la 16 ani de crezi ca poti obtine asemenea salariu? Nici macar vreun liceu n-ai terminat, copile! Daca primesti salariul minim pe economie, sa stii ca l-ai apucat pe Dumnezeu de-un picior!

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Pai din cele auzite, in constructii s-ar castiga destul de bine, sunt dispus sa fac aproape orice pentru banii astia, chiar sunt disperat.

| Vendetta23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Video chat.

| anonim_4396 explică (pentru Vendetta23):

Te tenteaza sa vezi baieti in pielea goala?

| Vendetta23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ceva de mine? am zis de tine. laughing
sau fa'te gay for pay rolling on the floor

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu n-ai nici studii medii si vrei salariu peste 1400 RON? Poate ai noroc pe undeva de salariu minim pe economie, dar chiar s-asa sansele sunt mici pentru ca mai sunt n persoane mai mari ca tine (si cu mai multe studii) care vaneaza orice fel de post, doar doar sa aiba unde munci. Iar in constructii n-ai nicio sansa, acolo se cer minim 3 ani de experienta. Niciun constructor mare (care plateste bine) nu risca sa angajeze pusti (pentru ca sunt indisciplinati, neexperimentati iar riscul de accident de munca creste exponential)

| blaablaablaaa a răspuns:

Ospatar, faci un "bacsisi" foarte atragator, am un prieten care face 3000 pe luna.