| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua, am 16 ani, stau in Arad si imi caut un loc de munca, nu stiti ceva joburi cu salariu de la 1400 lei in sus, daca nu sa fie intre 1000 lei si 1400 lei? As vrea sa continui cu locul de munca si in timpul viitorului anului scolar nu doar in vacanta. Imi puteti recomanda ceva?

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ce stii sa faci?

| profil6568923 a răspuns (pentru Dismally):

Are 16 ani.Ce vrei sa stie?

| Dismally a răspuns (pentru profil6568923):

Daca la 16 ani iti doresti un salariu de 1400 lei trebuie sa stii sa faci ceva si asta foarte foarte bine.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Pai, ma gandeam la constructii, dar sunt deschis si la alte sugestii.

| profil6568923 a răspuns (pentru Dismally):

Eu sunt din Suceava.La noi salariile sunt foarte mici.
seviper spune ca este din Arad, poate acolo sunt altfel salariile.
Se angajeaza la un depozit undeva, muta niste cutii pe acolo, da putin cu matura si ia 1400 lei.Asa o fi acolo.
Am vazut asta iarna la TV ca la Bucuresti pentru a da putin zapada cereau 40-50 lei(era treaba de o ora).

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

La varsta ta nu prea ai ce face in constructii, mai asteapta cativa ani.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

De ce?

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai 18 ani, nu te va angaja nimeni in constructii, in plus nici fizic nu stiu daca faci fata.

| dragodana a răspuns:

Salut! Mult noroc cu cautatul caci cu asta vei ramane.Din cauza varstei fragede n-ai vreo specializare, deci nici sanse sa gasesti un job cu atatia bani.Din cate stiu eu, legea spune ca poti fi angajat de la 14 ani, dar cu norma redusa(deci "pa" atatia bani).De la 18 ani ai voie sa mauncesti cu norma intreaga.