| bleakk a întrebat:

Mai am 1 an jumatate pana la BAC si totodata pana la admiterea la Politehnica care va consta in 2 examinari:matematica si fizica.Doresc a incepe sa ma pregatesc,insa vreau sa va intreb daca ma pot pregati singur acasa fara a fi nevoit sa fac meditatii, nu ca nu ar fi buni.(ci pentru ca nu permite bugetul.)Cat de greu este? Vreau sfaturi/recomandari din partea celor care sunt in cunostiinta de cauza.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
daca pana acum ai fost un elev activ, premiant care ai invatat si notele iti sunt bune si crezi ca poti invata singur pentru bac sunt de acord bineinteles nu cred ca colegii ti-ar cere bani ca sa te ajute pentru bac puteti invata impreuna dar pentru admitere totusi, ai nevoie de meditatii ca sa poti intra totusi vorbim de facultate si nu de orice facultate ci de politehnica sper ca nu te-am suparat cu raspunsul meu multa bafta.
O zi buna

| byabubu a răspuns:

La toate specializarile de la politehnica se da din fizica?

| bleakk explică (pentru byabubu):

Mate/fizica e standardul cum s-ar spune.