| vladbadea a întrebat:

Cum pot să fac niște boabe de fasole să creasca intr-o saptamana este posibil?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Într-un ghiveci cu pământ apă, căldură, lumină şi s-a rezolvet!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pune in apa calduta 2-3 boabe de fasole.le lasi 2-3 ore apoi in pahare de unica folosinta pui pamant de flori si pui cate un bob, apoi le lasi la caldura si udat rarut..vei vedea ca vei reusi.
O zi frumoasa sa aihappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune le in vata cu apa, schimba vata la vreo 2 zile sa nu mucegaiasca. faceam din astea prin clasa a 5 a la biologie

| LolaLollita a răspuns:

Raspunsul lui @suntserios mi se pare cel mai eficient si rapid.

| AgathaRo a răspuns:

Da... banuiesc ca pentru ora de biologie iti trebuie. Faci un pat de vata plantezi fasolea, acoperi si umezesti. Sa o tii la temperatura incaperii. Voilla te faci agricultor. Ceri subventii de la statul Roman tongue

| xLionel a răspuns:

Pai intr-o saptamana rasar...

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Ingrasamant sau fertilizant.

| emiliaalexandra a răspuns:

Cat sa creasca? da coltul da nu creste foarte mult.

| MariA00 a răspuns:

La mine intr-o saptamana creste chiar foarte mult. Poti sa o pui in vata umeda(doar putin umeda) si peste vata pui boabele de fasole.