| bbnnmm a întrebat:

Cum să spăl geamurile? Care sunt pașii? Sunt foarte prăfuite.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Iei o cirpa curata intr-o mina
2) Iei un spray special pentru curatarea geamurilor in cealalta
3) Umezesti cu spray-ul cit mai uniform geamul
4) Freci cu cirpa delicat toata suprafata geamului, pana ce ramane uscat.
5) Verifici treaba facuta, te uiti prin el catre o zona intunecata, daca vezi albicios sau dire de pe urma cirpei, revii la pasul 1). Daca nu, ti-ai facut treaba cum trebuie
Spor la treaba!

| sierra1 a răspuns:

La mașină, la casă, bloc sau ce

| bbnnmm explică (pentru sierra1):

Geamurile unei locuințe.

| sierra1 a răspuns:

îți propusesem câțiva pași (algoritmic) aici:
https://www.tpu.ro/......-prafuite/

| Vvistula a răspuns:

Dai cu solutie de geamuri si apoi stergi cu un burete sau o carpa