| Randomguy96 a întrebat:

Salut! Acum un an mi-am schimbat camera cu camera părinților,problema e ca (,) camera este vopsita roz/mov,e destul de jenant deoarece sunt băiat,plănuiesc sa vopsesc camera, vreau sa știu cam cât ar costa deoarece cred ca părinții mei nu ar fi de acord sa îmi varuiasca camera asa ca măcar sa plătesc eu poate ii conving, camera este în jur de 4.50m x 5m.Cat ar costa având un vedere ca nu vreau vreo culoare speciala ci alb/var.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit cu vopsitul camerei, ca ai doar 13 anisori... poate la vara te vor muta inapoi si nu au de ce sa schimbe nimic la camera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu vreo 300 lei văruiești un strat

| Alexandru1111199 a răspuns:

Nu prea mi se pare relevanta culoarea camereihee hee, nu mai ai 12 ani sa crezi ca, culoarea camerei te defineste pe tine daca esti baiat sau fata.Ce crezi ca daca o faci alb esti mai masculin? Mai bine face ceva util cu banii aia decat sa-i bagi intr-un perete care oricum n-o sa conteze..ca doar nu stai cu ai tai toata viata ca sa conteze ce culoare are camera ta.Presupun ca ai avea vreo 15-16 ani nu? De ce sa mai peirzi timpul sa o vopsesti tinand cont ca in 2 ani nu mai stai cu ai tai o sa te muti si nici n-o sa mai conteze? Dar oricum faci cum vrei.Si eu la ai mei aveam o camera cu pereti roz dar nu m-a stresat ideea ca domne vine vreo gagica si o sa zica ca am peretii nu stiu cum.

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Si daca ar veni o gagica la el pe modelul
-vai ce pereti roz ai!
el i-ar putea spune:
-nu e draga roz este magenta, nu stiai ca e o culoarea la moda? face parte din categoria "haute couture", ultima fita la Milano happy

pe modelul "da-mi doamne anii de atunci si mintea de acum"

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Are de fapt doar 13 ani, asa cum afirma pe alt topic.

https://www.tpu.ro/......-este-n15/

| Randomguy96 explică (pentru Violleta2022):

Pe lângă faptul ca am 14, scuză-mă pe mine, trebuie sa intru in setări sa schimb data de naștere, chiar asa s-a ajuns sa ai nevoie de 18 ani pentru a exista în mediul online? Bravo ție dacă chiar asa mult îți place să fii în vârstă, e problema ta, o sa mori înainte și aia e. Dintre toate postările de pe TPU nimeni nu a venit sa îmi zică ca am 12 ani și ca nu pot sa fac nimic, probabil dorești și o diploma pentru asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Randomguy96):

Nu ai de ce sa intri in nici o setare, eu am gasit declaratia ta cu 13 ani, chiar aici pe forum, scrisa de manuta ta:
(asta cu 12 ani nu stiu de unde ai scos-o ca eu nu am scris-o).

https://www.tpu.ro/......-este-n15/

| Randomguy96 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca ai înțeles mesajul, recitește și revino.