Întrebare recomandată | ghiduta a întrebat:

de 3-4 zile am o problema cu un sobolan, eu il dau afara pe usa si el intra prin canalizarea de la baie. Cum sa scap de sobolan?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Dai sobolanul afara pe usa?!?
LAL
pai daca chiar nu vrei sa il omori, nu il mai da afara pe usa
baga-l intr-o cutie de pantofi sau ceva de genul asta (borcan cu gauri in capac) si du-te cat mai departe de casa si da-i drumul acolo tongue

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da-l afara pe canalizare si inchide usawinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îi pui lângă canalizare o bucățică de carne nu prea mare, nu prea mică. Cu o mică găurică pui în interiorul bucății de carne otravă pentru șobolani. Și alături un bilețel de adio.

| relian a răspuns:

Prin care canalizare intra? Ce casa ta este situata intr-un canal cumva?laughing
intreb si eu, nu vad cum canalizare are intrare la tine in casa laughing

| ghiduta explică (pentru relian):

Canalizare blocului eu stau fix la parter sau modificat niste tomberone in fata bloculi si de atuncea cu sapaturil tot intra dar am rezolvat decamdata

| anonimg a răspuns:

Stai de vorbă frumos cu el și îi spui că n-are ce căuta cu tine în casă. happy
Dacă nu te ascultă, te duci la magazinele de pesticide și vei lua o cursă sau două, dar și grăunțe pentru el.
La canalizare probabil este mai complicat să umbli ca să-i pui o gură de refulare a apei (aceasta este un capac care blochează accesul apei ca să intre de pe canal înapoi în casă; ar merge și pentru șobolan dar trebuie să te apuci serios de o astfel de construcție).
Deci curse și grăunțe dacă nu ascultă de vorbă bună.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Otrava, dar ai grija mare cu ea.

| frum a răspuns:

Vai, doamne! FUUGI in primul rand si nu te mai intoarce acolo pana nu-i vezi pielea în băț!