| Alex83y3u3 a întrebat:

Știe cineva dacă la un mini ferestrau se poate pune ori ce lama sau doar una de mărimea celei care a venit în cutie(ma refer la o lama mai mare)

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de tipul minifierastraului. Daca e unul tip sabie, pendular sau cu lant, se mai poate. Daca e unul circular, nici o sansa.

| DjSannan a răspuns:

Dacă dorești să înlocuiești lama unui mini ferestrau, trebuie să alegi o lama care este compatibilă cu acesta. De regulă, acest lucru înseamnă că trebuie să alegi o lama de aceeași mărime și formă ca cea care a venit în cutie cu ferestraul. Dacă înlocuiești lama cu una mai mare, aceasta poate să nu intre în ferestrau sau poate să nu funcționeze corect. De asemenea, ar trebui să alegi o lama de calitate bună, deoarece o lama de calitate slabă poate să ducă la o tăiere necorespunzătoare sau poate să se rupă mai ușor. Este important să respectăm instrucțiunile producătorului în ceea ce privește întreținerea și înlocuirea lamei ferestraului pentru a ne asigura că acesta funcționează corect și în siguranță