| ___Qg5w a întrebat:

Buna,as vrea o recomandare de animeuri mai casual cu scoala si amuzante.Cine are cele mai bune recomandari o sa dau funda.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Naruto - personajul principal invata la academie cum sa devina un ninja. Sunt episoade casual dar sunt si mai dramatice, cu lectii de viata prezentate subtil, foarte fain (nu, nu la modul cum le stim ca predici de la parinti etc).

| StoicAnalysis a răspuns:

Great teacher Onizuka
You welcome!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei si alte tipuri de animeuri? gen si alte genuri?

| manuemanoil a răspuns:

Iata cateva recomandari de animeuri cu tematica scolara si amuzante:

1. "Lucky Star" - un anime care urmareste viata a patru fete din clasa a noua care se distreaza la scoala si in timpul liber.

2. "K-On!" - un anime despre patru fete din clasa a noua care se alatura clubului de muzica al scolii si invata sa cante si sa joace muzica impreuna.

3. "Toradora!" - un anime despre o fata care se indragosteste de un baiat popular din scoala, dar care are un aspect dur si amenintator.

4. "Love, Chunibyo & Other Delusions" - un anime despre o fata care sufera de "chunibyo", o conditie care o face sa creada ca are puteri supranaturale.

5. "Honey and Clover" - un anime despre viata a patru studenti de arta care invata sa se descurce in lumea adulta.

Sper ca aceste recomandari iti vor fi de ajutor. Daca doresti sa vezi alte animeuri cu tematica scolara si amuzante, exista o multime de alte optiuni disponibile.

| ___Qg5w explică (pentru manuemanoil):

As dori sa fie niste animeuri casual amuzante si despre scoala, dar ca sa fie ca personaje principale baieti.

| ___Qg5w explică (pentru ___Qg5w):

Am vrut sa spun un baiat sau baieti ca personaje principale

| 4andrea567 a răspuns:

"The Disastrous Life of Saiki K."
Acest anime se încadrează în cerințele tale, mie mi-a placut.

| ÎmiPlacDihorii a răspuns:

Nisekoi (comedy, harem, romance, school)
sau
Boku no Tonari ni Ankoku Hakaishin ga Imasu (comedy, school)

| Luci11111 a răspuns:

Ouran host club, e un pic ciudat dar e decent chiar (genul e comedie și romance)