| RorySan a întrebat:

Este frumos acest anime InuYasha?
Merita vazut
as dori si o descriere
Multumesc

Răspuns Câştigător
| pikopiko a răspuns:

Da, merita vazut. Eu si acum ma uit la el deoarece inca nu l-am terminat, l-am inceput de curand. Este vorba despre un semi-demon (Inuyasha) care este in cautarea unui Giuvaer Sacru, dar intalneste o fata Kikyo care este preoteasa, iar cineva pe nume Onigumo care era ranit a fost "vindecat" sa zic de catre Kikyo, dar si-a vandut sufletul demonilor ca sa poata fi cu Kikyo, exceptand faptul ca Kikyo il iubea pe Inuyasha. Onigumo vanzandu-si sufletul demonilor a devenit Kagura, avand un nou corp si-o noua infatisare, care si el era dupa acest Giuvaer Sacru, omorand-o pe Kikyo cu infatisarea lui Inuyasha, Kikyo cautand razbunare pentru tradare l-a sigilat de un copac. Dupa 500 de ani o fata pe nume Kagome a intrat in fantana din spatele casei, nu prea stiu sa zic aici, totusi, ducandu-se in fantana aia trece in cealalta lume de acum 500 de ani, a urmarit-o un demon, ea nestiind ca avea Giuvaerul Sacru in el, demonul o raneste si asa scoate Giuvaerul, cred ca sunt prea multe de explicat, oricum MERITA!

| RorySan explică (pentru pikopiko):

Vreau sa te mai intreb cv, ei 2 vor fi impreuna, nu

2 răspunsuri:
| Barb0Senpai a răspuns:

Da! Este unul din anime-urile esentiale care trebuie vazute!