Ai vrea sa petreci 20 de zile in Antarctica?

142 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

DA! pentru mine să călătorești înseamnă să trăiești.

| Desteapta21 a răspuns:

Depinde,daca am telefonul cu mine da.

| Eugen1234 a răspuns:

Păi depinde; dacă ar fi vară polară, aș fi bine echipat și dacă aș sta într-o bază de cercetare nu văd de ce nu aș accepta, ar fi o experiență extraordinară. Dacă ar fi iarna polară, nu aș fi bine echipat și aș fi expus temperaturii scăzute bineînțeles că nu mi-aș petrece timpul în Antarctica.

| Eugen1234 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu există urși polari în Antarctica :-), urșii polari trăiesc în zona arctică. În Antarctica găsești pinguini și foci.

| Kampion a răspuns:

Da, daca pot sa rezist

| rapidistii23 a răspuns:

Nu..acolo sunt vreo -63 de grade..as muri de frig macar o cafeluta fierbine mi-ar ajunge 20 de zile laughing)

| kyliejenner a răspuns:

Nu cred ca as rezista 20 de zile, dar macar o zi as vrea. Mi se pare un loc extraordinar

| rimanof a răspuns:

20 e cam mult dar as vrea

| IxNicuxI a răspuns:

Cam frig, dar daca as avea o casa cu soba si multe lemne as merge.

| Met a răspuns:

Nu

| RainmakerX a răspuns:

As muri din lipsa telefonului si a tabletei inainte sa mor de frig. Oricum peisajul este unul superb.

| bibi518 a răspuns:

Daca as avea echipamentul necesar pentru a rezista frigului, atunci da, mi-ar placea deoarece peisajul de acolo este unul mirific, nu poti vedea asa ceva la tine acasa.

| amysavca a răspuns:

Eu da as vrea,,, chiar de este destul de frig dar voi petrece 20 de zile neobisnuite, si chiar la geografie am studiat multe lucruri interessante despere animale fascinante, sau ca antarcica are 6 poluri,, este ft interesant!

| Loryanna a răspuns:

Nu

| Sofia08 a răspuns:

Si vara port sosete prin casa, si as purta si manusi doar ca nu le suport. Inghet aici ca e cald dar mai ales acolo...

| Methamfetamin a răspuns:

Da, ar fi ceva neobisnuit!; D

| 13november a răspuns:

Iubesc sa calatoresc, imi place sa experimentez lucruri noi, mi-ar placea la nebunie.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Da,e visul meu de cand eram copil

| AtateaConditii a răspuns:

Da.

| spiridus25 a răspuns:

Daca ar fi pentru o cauza nobila da.

| AndreeaMik7 a răspuns:

Da,ar fi o experienta superba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ar fi tare.

| romeo78 a răspuns:

O experienta interesant, captivanta. Frig? Ce este frigul de fapt? O teama, atat tot?
Eschimosii, cei din Siberia cum traiesc acolo?
Te obisnuiesti. Da oricand, as petrece, chiar mai mult de 20 de zile!

| alex0002 a răspuns:

Mai bine dau laba 20 de zile decat sa merg in antartica...

| darrio2007 a răspuns:

Nu.E prea frig.

| carla82 a răspuns:

Nu laughing

| ValyGh98 a răspuns:

Cum sa nu?!
Este mult mai placut in Antarctica decat in orice mare oras...blocuri sunt peste tot in lume. Intr-un fel sau altul tot o sa ajung acolo candva. big grin

| Padu_Leonardo_1983 a răspuns:

NU.As muri de frig.(inghetat)