| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma sa inteleg si eu o data si pentru todeauna mentaltiatea asta la fete cu " lasa-l pe el sa te caute " si chestii de genul. Nu ma intelegeti gresit, nu conteaza parerea mea aici, dar sunt curios oare ce gandesc fetele de genul. Fac ele parte din acele fete "bomba", stiti voi 90 60 90 care stiinduse frumoase au impresia ca si-au facut "partea" chiar daca nu au facut nimic sau e vorba doar ca nu stiu ce vor si nici ce sa faca si il iau in brate pe "trebuie el". Nu am inteles niciodata cum o fata se asteapta sa fie mereu cautata avand in vedere ca ea nu arata interes, adica il lasa mereu pe el sa o caute. Sau mai nou privile ciudate din cealalta parte a unei incaperi inseamna ca ea e interesata? Cine stie. Pentru mine e ciudat, poate pentru altii e sexy.

Referitor la "e vorba doar ca nu stiu ce vor si nici ce sa faca si il iau in brate pe "trebuie el"". Am spus asta pentru ca multe fete cu care am vorbit, le-am intrebat despre faza cu "el trebuie" si putine spuneau ca nu o faceau ca sa nu para cicalitoare sau pur si simplu nu aveau curajul sa o faca si mai bine foloseau scuza cu "asa trebuie". MAi ales ( din vorbele lor ) foloseau scuza asta cum ca baiatul "trebuie" sa bage el primul in seama sau sa ceara o intalnire pentru ca lor le era frica de un refuz-

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Amin!

| anonim_4396 explică (pentru Bacemi):

E de rau daca nimeni nu stie laughing

@Lucas Idem si pentru mine

| 141414 a răspuns:

Daca fetele ii baga in seama pe baieti de multe ori ei rad de ele si se plang: aleu iar ma cauta asta nu mai scap de ea, e **** si ****. Pe de alta parte, dupa ce le bagi in seama si se ajunge la ceva serios sau, mai rau, au loc cateva plimbari sau convorbiri, compenseaza tacerea de la inceput laughing Si in plus, necautandu-i mentii interesul. Toti suntem atrasi de ceva dupa care trebuie sa alergam, in timp ce lucrurile pe care le avem deja sau ne sunt la indemana nu mai prezinta interes.

| OldSoul a răspuns:

Pai fetele bomba ("pline de ele") sunt cele care "trebuie el" doar ca cel mai adesea acel "trebuie el" se dovedeste unul care profita de ele, si dupa o asemenea experienta le vezi pe fb ca nimeni nu ma iubeste/ vreau pe cineva care sa ma iubeasca.(Stiu ca nu despre asta e vorba, dar asta e crudul adevar)
In timp ce, celelalte fete "normale" iti mai dau ele cate un semn, si unele chiar fac ele primul pas.

| sofisis a răspuns:

Sincer, eu nu am fost niciodata genul care sa astepte. Daca am vrut ceva, am spus.
Problema e ca de multe ori EI se pierd in fata unor abordari de genul pentru ca in sinea lor nu fac fata unui "asalt". Voi barbatii, chiar daca nu recunoasteti, preferati una care face pe mironosita, care si-o arde cu aere de puritana si virgina pana la moarte, care e mereu firava si parca mereu stangace si nu zice niciodata cuvantul "***" in pat.
Deci pe cine pacalim aici? Fetele fac asa pentru ca daca va cauta ele ori vi se urca la cap si va plictisiti din start de ele, sau o luati direct ca pe o invitatie sa sariti pe ele, ori le catalogati ca disperate sau mai stiu eu ce.
Asa ca fetele prefera sa fiarba in suc prorpiu asteptand pline de speranta un neneorocit de telefon.

| OmniSpirit a răspuns (pentru sofisis):

Dar de ce trebuie sa punem pe toti in aceeasi oala?
Aici depinde foarte mult si de fiecare persoana in parte cum s-a autoeducat.

Majoritatea din pacate gandesc cum bine tu ai precizat dar nu toti barbatii sunt la fel.
Sunt intr-adevar si astfel de specimene care nu apreciaza intentiile curate si din contra le abuzeaza.
Chiar si asa voi femeile nu trebuie sa va simtiti descurajate ci sa va folositi intuitia feminina care barbat merita timpul si energia voastra care nu, duca-se la mama-sa.
Traim totusi intr-o era in care ipocrizia si falsitatea triumfa. Asa ca, mare grija!

| sofisis a răspuns (pentru OmniSpirit):

La mine deja nu mai e cazul de abordat...dar cand eram singurica si disponibila, de cate ori treceam peste etichetele astea cu "lasa-l pe el sa te caute" si ii cautam eu, de multe ori pierdeam. Si de multe ori, pentru ca eu nu sunt de fel o persoana timida, eram catalogata drept "usuratica" ...pentru ca vezi domne nu poti fi tupeista decat daca ai mult antrenament in pat cu toata armata rosie si vreo cateva echipe de fotbal.
Ti-am zis, eu m-am lovit de mentalitatea asta si culmea, nu numai din partea barbatilor, ci si a femeilor. O persoana deschisa si tupeista intotdeauna se va expune criticilor.
Ma rog.
Pe scurt, aveam o prietena de exemplu care era de fapt la fel ca mine dar ea prefera sa se prefaca si sa para puritatea intruchipata...a avut mai mult succes decat mine care nu aveam efectiv rabdarea necesara sa stau sa fac pe mironosita.
Din experienta mea de viata eu la concluzia asta am ajuns: barbatii prefera virgine (in comportament si gandire, nu in pat).

| OmniSpirit a răspuns (pentru sofisis):

Dar ai numai de castigat in viata daca este sincera cu tine. Care nu te accepta ca om sau te critica treaba lor.
In copilarie eram catalogat dennis pericol public iar foarte greu ma acceptau si bunicii la ei. Iar parintii ca sunt obraznic. Dar nu mi-a pasat si nu imi pasa.
Si de ce? din simplul fapt ca nu cred in ce cred ei ca nu gandesc ca ei si ca le spuneam si le spun verde-n fata. Si sti foarte bine ideea cu mucosul nu are drept la opinie.
Dar anii au trecut si acum imi dau dreptate dar pentru multi este oarecum prea tarziu.
In societatea asta daca iti pastrezi identitatea proprie esti catalogat drept nebun sau antisocial doar pentru ca nu esti Miorita.

Asta cu armata rosi e chiar tare, amuzant. Fiecare crede ce vrea si indiferent ce ai face tot barfita vei fi.
Pentru ca asa umanitatea pe planeta asta asa a fost mecanic invatata de mii de ani sa fie.

Eu sunt barbat si nu gandesc asa. Si nu am atras in viata mea o femeie care sa fie cum imi place mie ci cum ii place ei. Iar eu apreciez acest lucru. Sa aiba demnitate si sa fie ea insasi.
Cu soacrele mai greu cateodata dar la un moment dat si ele te pot intelege. Sper!

| sofisis a răspuns (pentru OmniSpirit):

Soacrele e bine sa le iubesti de la distantawinking
Am avut multe de castigat pe plan profesional si social...in dragoste s-a lasat asteptat laughing) Dar a venit intr-un final.
Oricum mie personal mi se pare o prostie ca se sta atat sa se dezbata cine pe cine sa sune. Si in general prostiile astea se aplica pana la o varsta. Adica daca ajungi la 25-30 de ani si inca te intrebi daca e aiurea sa il suni tu sau nu...mie mi se pare ori ca nu te-ai maturizat tu suficient, ori persoanele pe care le atragi sunt total nepotrivite.

| OmniSpirit a răspuns (pentru sofisis):

Total de acord!
E, mai exista varsta aceea la femeile de 40 de ani care se vad iarasi adolescente si vrea sa retraiasca momentele de asteptare.
In ziua de ani barba este rosie nu alba. Cu maturizarea mai greu.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Nu am citit atatea aberatii in viata mea laughing. Mai ai dat contul altcuiva? Zicea lumea de mine ca generalizez aiurea

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Hmm, acum citind tot ( imi apare o notificare una dupa alta, dar pana dau la toate dureaza laughing ) inteleg de ce ai zis asa, din cauza la cele traite. Ce sa zic, aiurea ce ti s-a intamplat si ce se intampla in continuare. Mie mereu mi-au placut fetele mai tupeiste. cum am mai zis, cand aveam chef sa vorbesc cu fata care o placeam mereu cheamam, nu conta ca prima oara o fac eu sau ca e a 3 oara pe zi cand o sun tot eu. Dar daca nu arata interes deloc, atunci ura si la gara.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Like

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

și de asta e bine să fii singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce de raspunsuri fratele meu, mi-a trebuit o ora sa le citesc pe toate. E bine de stiut ca nici fetele nu stiu de ce fac ceea ce fac laughing. Asta spune multe

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu am o vorba la ce zici tu : "povesteste-i de tine, capteaza-i atentia, uimeste-o si asteapta! " Am o regula de 3 intalniri.Te sun, stabilesc 3 intalniri, te sun inainte, te surpind, iar tu dupa cele 3 intalniri vei trage linie si iei o decizie in ceea ce priveste sunatul. In general suna.Am prins totusi o faza interesanta, am iesit la 3 date-uri, am ajuns la ea acasa, mi-a facut cunostiinta cu parinti ei.Am ajuns acasa, a trecut o sapt, nu m-a sunat, eu eram cu alta tipa si zice ca de ce nu am sunat-o.Nu mai vreau sa intalnesc ciudatenii de genu. Vezi ce alegi, ai de unde!

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

"Am ajuns acasa, a trecut o sapt, nu m-a sunat, eu eram cu alta tipa si zice ca de ce nu am sunat-o." laughing daca ai stii cat am ras. Se credea principesa fata sau ce, ii cadeau mainile sa sune? Vai de mine

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,o strategie mai unica laughing Legenda spune ca inca mai asteapta...

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

rolling on the floor o sa moara singura aia daca continua asa

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu.Era genul "hai sa mergem in bamboo sa te prezint prietenilor". Banuiesc ca locuiau acolo.

| MrLucas a răspuns:

Mie nu prea imi place cand stau ca mutele si asteapta sa fie cautate.