| LuTza62 a întrebat:

Alcatuiti propozitii cu urmatoarele cuvinte:
cu hurta, cu duiumul, in pripa, de-a valma, de-a dura...

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce? Am cumva tema si n-am aflat eu?

| Xenya a răspuns:

Fara teme pe acest site.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Daca nu stii ce inseamna, cauta intr-un dictionar... Asa am ajuns? Sa nu stim sa legam niste cuvinte intr-o propozitie? straight face Oricum, pe TPU nu se fac teme.

| HappYdaYGroparuL a răspuns:

Mamă, romănia... Acum copii nici propoziţii nu ştiu sa facă. Frate fa singur e simplu, nu ştii sa faci propoziţii. Oricum, nu avem voie săţi facem tema.

| LuTza62 explică:

Bravo, daca asta ar fi tema mea ar fi bine, dar mama, Romania pe site-ul asta nici o propozitie nu stiu a inventa. Chiar am vrut sa vad daca mi-ar putea raspunde la cea mai simpla intrebare)Dar se vede ca nu e de unde...