| Alinutcelcurios a întrebat:

Voi ce preocupări aveați când erați cls a 5a? Eu simt că mă urc cu picioarele pe pereți. EFECTIV NU STIU CE SA MAI FAC, MA PLICTISESC...

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Ieși pe-afară și dă o tură cu bicicleta, vorbește cu un prieten, uită-te la un film pe Netflix sau fă niște curățenie prin casă.winking

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa pui mana serios pe CARTE ca nu-i timp de plictiseala, mai ales cand ai atat de multe de invatat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă plimbam cu bicicleta.
Stăteam prin curte printre buruieni.
Învățăm să nu îmi mai mănânc mucii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi ce să mai faci, nu mai fă nimic. Plictisește-te până la tavan.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mie imi placea enorm sa desenez si sa ma uit la Naruto, plus alte desene animate/animeuri.laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Citeste toate cartile din seria Dune. Mai discutam la anul. https://www.esquire.com/entertainment/books/g38012512/dune-books-in-order/

| Frank51 a răspuns:

Cred ca 90% din timp ne plimbam cu bicicleta, ne jucam jocurile copilariei, alergat, role, corturi, unii dintre noi aveau scooter sau atv si ne plimbam pe rand, mai faceam si prostii, etc.

| gabicoo a răspuns:

Citește! Și nu ceva ieșit din comun. Recomand manualele primite de la școală. Văd că astea îți cam lipsesc!

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns:

Învățatul la greu, fotbalul, bicicleta și amuzamentul

| anonim3247 a răspuns:

La școală în pauze jucam lapte gros, capra, fotbal de masă cu monede.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns (pentru Alinutcelcurios):

Jocul capra e ce vezi în pozele astea.

E foarte ciudat ca tu să nu știi de jocul ăsta în clasa a 5.

https://www.google.ro/......ps?/search

Dacă mă întrebai ce însemna jocul PLĂCINTA cu fetele sigur REGRETAI AMARNIC că nu ai trăit pe vremea mea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca vrei sa faci lumina cand e pentru tine noapte,
Educa-te singur, frate,
Citeste-o carte!" - Paraziții, Instigare la cultura.

| Smolbean a răspuns:

Bună!
În clasa a 5a citeam foarte mult, mergeam la tara, în natura, ma dădeam cu bicicleta

| Adina5 a răspuns:

Este perfect normal să te simți plictisit la vârsta ta și să cauți noi activități și preocupări. Când eram clasa a 5-a, mă preocupau mai multe lucruri, cum ar fi:

Lectura cărților - îmi plăcea să citesc cărți de aventură și mistere.

Jocuri și activități în aer liber - mă plimbam cu bicicleta, jucam fotbal și alergam în jurul casei mele.

Desenul și pictura - îmi plăcea să pictez și să desenez, și încercam mereu să îmi îmbunătățesc abilitățile.

Muzica - îmi plăcea să ascult muzică și să cânt la chitară.

Invățarea unei limbi străine - încercam să învăț limba engleză, deoarece îmi doream să călătoresc în străinătate și să cunosc alte culturi.

Sfatul meu este să încerci cât mai multe lucruri diferite, să experimentezi și să îți găsești pasiunea. Poți încerca să te alături unor cluburi de interes sau să te implici în activități extracurriculare.