| Ely18 a întrebat:

am nevoie de ceva sfaturi. Sunt intr-o relatie de 5 luni la distanta, ne-am cunoscut pe internet, ne jucam un anumit joc, asa s-a legat ceva. Nu ne-am vazut prea des din pacate, a fost putin mai complicat la inceput, el fiind foarte gelos, la fel si eu, dar asta a trecut, am renuntat la tot pentru ca il iubesc foarte mult, totul era frumos pana acum o saptamana cand mi-a spus ca nu se mai simte in largul lui, ca nu stie ce sentimente are pentru mine, azi asa maine altfel, am plans m-am descarcat si am discutat, i-am spus sa-si i-a putin timp singur, dar a refuzat pe motiv ca a mai patit asa si in fostele relatii si ca i-a trecut, a spus ca asa este el, am incercat sa inteleg si am lasat timpul sa treaca in ideea ca va fi totul in regula. Iar ieri mi-a spus ca nu i-a trecut si ca nu stie ce sa faca, ca nu mai simte scanteia de la inceput, i-se pare ca relatia a mers prea repede si chestii de genul, am discutat si am ramas ca isi i-a pauza fara sa mai vorbim deloc. Dar sincer eu nu stiu ce sa cred despre aceasta pauza. Cum sa ma comport, cum sa trec peste... oare va rezulta ceva bun din aceasta pauza sau ceva mai rau decat ma astept? Astept rapunsurile voastre.

2 răspunsuri:
| AntoGeo a răspuns:

Lasal sa gandeasca iar daca tine la tine va continua dar daca nu tine la tine cu adevarat nu ii va pasa si te va lasa... Sfatul meu pentru tine e sa nu suferi pentru el, baiatul care te face sa te simti raw si sa plangi nu merita atentia si iubirea ta...Eu una iti tin pumni:*

| Ely18 explică:

Iti multumesc pentru sfat Geo, doar ce am vorbit la telefon, stii ce este mai greu faptul ca ne facusem planuri sa vina la mine, si de fiecare data il vedeam nesigur pe el, el duminica vine in Romania, am ramas acum ca ma va suna si imi va spune, mie nu mi-s-a parut deloc ca va fi bine, si sufar pentru ca il iubesc enorm, imi doresc ca totul sa fie ca inainte si ai dreptate daca tine la mine va contiuna daca nu va pleca.e clar ca in viata asta trebuie sa trecem si peste anumite obstacole din pacate pentru cei ce iubesc ..multumesc