| abcdefgh a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui reprezentant avon? As vrea si eu sa fiu reprezentant avon(am 13 ani, dar pot fi pe buletinul mamei). Inca ceva:Cati bani primesc?

2 răspunsuri:
| BlackTear a răspuns:

Avantajele sunt acelea ca primeste destui bani cat sa te descurci onorabil + alocatia, mi se pare bine. Ar mai putea fii avantaj urmatorul: faptul ca socializezi cu oamenii doritori de produse si devii apreciata de persoanele carora le aduci produsele in buna stare si in timp util
Dezavantajele ar putea fii:faptul ca te-ai putea alege cu cearta din cauza unor posibile intarzieri ale produselor, ruperea/distrugerea acestora...
Cat despre bani, nu stiu sigur cred ca depinde de fiecare comanda in parte.
Succes si sper ca te-am putut ajuta.

| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Avantajele unui reprezentant AVON:
1.Ai 15% discount adica exemplu: ai dat comanda de 120 lei, 15% din ei sunt ai tai
2.Participi la competitii si castigi produse AVON
3.Ai ore de machiaj gratuite (mama ta va avea ca ai zis ca esti pe buletinul dansei)
4.Beneficiezi de "brosura reprezentantilor AVON" adica produsele de acolo sunt mai ieftine ca cele din brosura (unele dintre produse)
5.Castigi respectul oamenilor carora le aduci/le dai produsele
Dezavantajele:
1. Unele produse nu pot veni( pentru ca nu mai sunt in stoc/nu mai sunt disponibile.
2.Ai ocazia de a se sparge unele in timp ce vin la posta/sau sa nu le mai gasesti
3. Unii oameni nu dau achizitioneaza (nu dau banii) pe unele produse. Si te invat si o smecherie: din momentul in care a venit comanda le zici ca a venit aia, aia si aia, le zici totalul, iti platesc produsele, apoi vad marfa. happy Succes, sper sa ai "propria afacere" plina de succese. O zi placuta!