| Bojthe a întrebat:

Poti sa fii reprezentant Avon la 14 ani ( buletin)? Care ar fi
avantajele/ dezavantajele
Funda

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu. Poti sa fi reprezentat AVON la orice varsta, insa te poti inscrie cu bulentinul unuia dintre parinti.
Avantaje : numeroase oferte doar pentru reprezentanti, castigi si ceva banuti, noi cunostinte.
Dezavantaje: Poti ajunge coordonator sau SC- senior coordonator si o sa ai "la mana ta' reprezentati care o sa-si plaseze singuri comenzile, insa daca nu le plateste la timp, o sa pice totul pe tine. Din pacat am trecut prin asta.

Cunoasteti reprezentantii inainte de a lucra cu ei!

Take care!

| IuliaaD a răspuns:

Din moment ce ai 14 ani si ai si buletin da poti fi reprezentant, poti fi reprezentant si daca esti mai mic de 14 ani (te poti inscrie cu buletinul unui parinte)
Ce sa zic? am fost reprezentant la Avon si sunt multe avantaje: 1 ar fi ca poti face bani (depinde de comanda cu cat, e comanda mai mare cu atat primesti mai multi bani) 2. primesti produse gratis sau la reducere ...sunt mai multe avantaje big grin
dezavantaje: daca treci de termenul limita de zile ( ma refer ca sa strangi banii de la clienti si sai trimiti ) esti taxat/a.
Cam atat big grin eu una am fost reprezentanta dar cum eram cu examenele am renuntat, dar vreau sa ma fac din nou :*

Funda? :*

| h3r a răspuns (pentru IuliaaD):

Nu te poti inscrie cu bulentinul tau daca ai sub 18 ani!

| Mymytica a răspuns:

Avonncosmetics32 da-mi add daca nu te-ai inscris.

| AndreeaPrincess12 a răspuns:

Avantajele sunt ca poti primi produse cu reducere sa gratis
dezavantajele sunt ca nu iei bani, desi la alte firme iei