| adelina899 a întrebat:

Pentru cei care au dat bacalaureatul am si eu o intrebare :daca iei doar la o materie sau doua si pici la cealalta, o dai in vara si iar nu iei, anul viitor dai din nou dar doar materia la care ai picat nu reiei bacul nu?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Exact.

Dai la ce ai picat

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi toate informațiile pe www.edu.ro
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca pici o materie esti retardat...

daca iei o singura materie esti si mai retardat

| Dariusuu a răspuns:

Te ajut eu.

Dacă tu de exemplu iei bacul la 2 materii şi pici la una, la următoarea sesiune dai doar la cea picată.

Dar dacă în caz că ai luat notă mică şi vrei să-ţi măreşti media poţi să dai la încă odată chiar dacă ai luat un 5 de exemplu.

Oricum ai face, tot e obligatoriu să dai la ce ai sub 5.

Succes!

| adelina899 explică (pentru Dariusuu):

Deci sa zicem ca iau matematica si romana si pic la biologie si dau iar in vara si iar nu iau X_x mi se pare foarte grea. cand voi da anul' viitor dau doar la cea picata pana iau nu? Adica nu trebuie sa iau de la capat :-s

| Dariusuu a răspuns (pentru adelina899):

Exact.

Dai la ce ai picat