| Yuuki_5557 a întrebat:

Sunt noua pe aici si imi puteti spune cum caf puncte pe TPU si cum pot da fundite? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine ai venit printre noi.
Punctele de pe TPU te ajută să urci în clasamentul site-ului (rank) iar la întrebarea pusă de tine vei primi cel puțin un răspuns sau mai multe și la fiecare apare în partea dreaptă o fundiță de culoare gri, ea se va schimba la culoare în momentul când vei da clic pe ea și vei da confirmarea că acel răspuns îl consideri cel mai util.
Această fundiță este semnul tău de mulțumire față de persoana care ți-a dat un răspuns la întrebarea ta.
Te ajută foarte mult și dacă ai citi și politica site-ului, în mod deosebit rubrica INTREBARI FRECVENTE (sus în dreapta dai clic pe el).
Cu multă plăcere.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| A_5617 a răspuns:

Pai daca cineva pune o intrebare pe siteul asta (TPU) si o anumita persoana da un raspuns intrebarii respective. persoana care a pus intrebarea se uita la raspuns si daca ii este de folos atunci da fundita. Fundita simbolizeaza faptul ca l`ai ajutat pe respectivul cu raspunsul tau. Fundita se da langa raspuns. apare o funda gri pe care scrie "declara raspunsul castigator" si daca raspunsul din dreptul funditei ti-a fost de ajutor atunci apesi pe fundita aia si. GATA. sper ca te-am ajutatwinking

Punctele le faci daca raspunzi la intrebarile celorlalti. Daca ei considera ca raspunsul tau este bun sau ca le-a fost de folos, o sa-ti dea fundita, ceea ce inseamna ca primesti 100 de puncte.

Si eu sunt nouabig grin, dar am invatatbig grin

Sper ca te-am ajutathappy

| alex_2573 a răspuns:

Rebuie sa raspunzi la intrebarile celorlalti. Asa vei primi puncte.

Daca raspunzi primul la o intrebare=50 puncte

Al doilea=40 puncte

Al treilea=30 puncte

Al patrulea=20 puncte

Al cincilea=10 puncte

Daca raspunzi la o intrebere si persoana care a pus acea intrebare considera ca raspunsul tau este bun si i`a fost de folos, iti poate da fundita, adica vei primii 100 de puncte.

Sper ca te-am ajutat. fundite dai dupa ce pui o intrebare si cel mai bun raspuns la alegerea ta pe acela il poti premia cu o funditabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ai venit aici... "Bine ai venit!".
Nu cauta gloria, cauta doar sa fii de folos! Punctele si funditele sunt pentru "wannabes". Daca vrei sa pari " peste toti", vei cadea prada celor ca mine. Deci, daca poti ajuta, fa-o! Daca nu, macar da un raspuns "sa ne radem"! Fiindca, de-aia traim! Apropos, cauta sa gandesti de doua ori, inainte de a da un raspuns! happy

| Yuuki_5557 explică:

Ms foarte mult ca mi-ati raspuns la intrebare, m-ati ajutat foarte mult

| bybycwtsa a răspuns:

Pune intrebari raspunde...etc...mai pe scurt fi activawinking