| Bububyby56 a întrebat:

Tocmai am luat permisul auto si imi e frica sa conduc ..mereu pun motive ba ca e masina prea mare sau alte chestii... cand conduc cu cineva lângă mine am emotii atat de mari de parca nici numai judec la volan. Ma concentrez atat de tare sa fac totul bine incat fac totul prost. Voi cum ati fost la început? Cum ati reusit sa prindeti incredere sa conduceți? Eu cred ca sufăr de depresie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ar fi: nu conduce cu cineva venit să te supravegheze
cea mai mare prostie posibilă

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cum ai luat permisul?
Nu ieși în trafic singura, încearcă sa conduci când nu e aglomerație în trafic, o sa te obișnuiești la un moment dat

Arde inima în mine de dor sa mai conduc macar o data mașină instructoarei mele
La încep am condus cu 70 km pe ora, în afara unor "mici" probleme, pentru mine a fost o placere sa conduc

Nu multă lume știe ce însemna depresia adevărată, eu sunt psiholog dar îți recomand să mergi la unul poate asa prinzi mai multa încredere în tine, bafta

| Bububyby56 explică (pentru SilentRain):

Păi cand am facut orele aveam emotii dar nu atat de mari totusi pentru ca stiam ca exista un anume control ( pedalele instructorului ). Nu pot sa zic ca chiar sunt lemn, stiu sa conduc dar emotiile ma prostesc de tot.

| SilentRain a răspuns (pentru Bububyby56):

Dacă ai timp ieși seara târziu în oraș când e aproape gol traficul, în timp o sa prinzi încredere în tine