| angellwhite a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune si mie acea renumita dieta cu miere si scortisoara cum se prepara ce trebuie sa fac este indicata unui copil de 12 ani va rog dau funda
a si daca a mai tinuto cineva a functionat?

2 răspunsuri:
| ellutza_9658 a răspuns:

Pasul 1 – 1 lingurita cu miere si 1/2 lingurita cu scortisoara se amesteca intr-un recipient, dupa care se pune apa (aproximativ o cana) Pasul 2 – Amestecul se pune la fiert, iar dupa ce a dat in clocot se imparte in 2 portii egale.

Pasul 3 – Una dintre aceste porti va fi consumata dimineata, pe stomacul gol, iar cea de-a doua seara, inainte de culcare.

| ellutza_9658 a răspuns:

Pasul 4 – In cazul persoanelor care sufera de alergii sezoniere, folosind mierea in aceasta combinatie ajuta la atenuarea simptomelor alergice.
Mierea contine polen din plante si flori folosite de albine la fabricarea acesteia. Prin ingerare mierea va actiona ca un rapel imunitar, reducand astfel alergiile la flori si plante. Pasul 5 – Pentru mai mult gust si savoarea se recomanda achizitionarea de scortisoara proaspata... odata gustata scortisoara proaspata veti uita de cea din comert care are gust de carton.
Am inteles ca a functionat unora persoane. Te rog funda ...plizz