| AlexAL275 a întrebat:

Privind în urmă ce sfaturi i-ați putea da unui adolescent?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi prea multe. Oricum, adolescentilor, sfatul le intra pe o ureche si le iese pe cealalata.

| danbnz a răspuns:

Nici unul... oricum o sa faca ce il taie capu'!

| AlexAL275 explică (pentru danbnz):

Mare dreptate ai laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să își facă un plan de viață pe următorii 50 de ani.
Să evite țigările, băutura, drogurile.
Să caute o prietenă.
Să mai facă ceva pe lângă școală. Ceva cu mâinile nu numai cu capul.
Să facă un sport de plăcere.

| Bizon95 a răspuns:

The FORCE will be with you, ALWAYS! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul cu adevarat schimbator de viitor. Stiu cum eram, in adolescentie si nici un sfat nu m-ar fi schimbat. Viata = experienta. Nu cred ca exista diferenta considerabila intre unul de 16-26-36 de ani in afara de experienta de viata, esecuri/realizari, suferinta/fericire

| Andra9pk a răspuns:

Sa isi traiasca viata, sa faca ce vrea, sa se distreze, sa nu tina cont de ce spune "lumea", sa-si urmeze visele, sa faca si greseli pentru ca are ce invata din ele. sa nu faca un lucru care nu ii place doar pentru a multumi pe cineva.