| Afghfjhgthgh a întrebat:

happy

vreau sa imi personalizez un tricou

Mi-am scos poza la imprimanta ( pe foaie A4 ). mi-am cumparat de la librarie foaie speciala care se foloseste la imprimare. intrebarea mea e : cum procedez? deci pun tricoul apoi poza peste el si apoi foaia aia peste poza? si apoi dau cu fierul de calcat? ( vreau sa mi-l fac acasa )

multumesc.

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cel mai simplu e sa-ti pictezi decat sa te complici cu acea foaie. Pe internet ori in magazinele speciale pentru artisti gasesti culori speciale pentru textile care rezista la spalare cu apa de 30 de grade.

Tutorial: https://www.youtube.com/......s?/results

ori pentru alte intrebari te pot ajuta in mesaj privat ori pe messenger.

P.S. pictez pe textile: imbracaminte de tot felul

| dragos9234 a răspuns:

Pai vrei cu finalizare sau fara?
In caz ca vrei sa spui ca sunt nesimtit sau mai stiu eu ce gandeste-te ca ai pus intrebarea la dragoste&sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex? Nu cred ca vei reusi.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Exista un regulament.Respectand regulamentul, ne respectam unii pe altii.Numai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Nu mai te contrazice cu cei care iti spun corect ceea ce spun. Reulamentul este foarte clar..Nu ma face sa iti spun mai multe printr-un mesaj.

| Mirunelu a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa imprimi poza direct pe foaia de transfer, aceea pe care ai cumparat-o.
Am cautat si am gasit, uite aici toate informatiile de care ai nevoie:
http://blog.activepaper.ro/informatii-produse/hartie-transfer-termic/

Răspuns utilizator avertizat
| Mirunelu a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Scoate la imprimanta poza pe partea lucioasa a hartiei speciala. Apoi pune poza pe tricou, pune hartie cerata deasupra si da cu fierul de calcat. Pe site-ul ala iti scrie mura in gura cum sa executi tot procesul.