| MusicIsTheAnswer a întrebat:

Buna TPU...
Vreau sa scriu o carte SF.In care este vorba despre o prietenie dintre 2 fete(Anabelle si Cristina doar sa zicem) care sfarseste din cauza unui baiat. Baiatul o iubeste pe Cristina dar Anabelle nu intelege si se razbuna. Cele 2 prietene au ceva puteri(nu le pot spune ca mnno).
1.Ce ziceti e interesanta ideea?
2.Ati mai auzit pe undeva ceva de genu?(ca sa nu zica cineva ca, copiez)
3. Dupa ce o termin cum as putea sa o lansez pe piata?
Multumesc...dau funditza..pentru cel mai bun raspuns...scz de categorie.

2 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

2fete care se bat pentru un baiat destul de fumata povestea... partea cu puterile este interesanta. Degeaba isi da unul si altul cu parerea atat timp cat ai talent la scris si nu plictisesti pe nimeni e ok, daca reusesti sa transmiti si emotie prin ceea ce scrii. Partea cu lansatul e cam greu... trebuie reclama daca nu esti cunoscuta nu ai cum sa lansezi, tiparesteo in 200-300 de exemplare pune-o in cateva librarii si vezi ce se intampla.

| MusicIsTheAnswer explică (pentru Gogu06):

Nu sunt 2 fete care se bat pentru un baiat...ci sunt 2 prietene foarte bune care se despart din cauza unui baiat.Ele nu se bat pentru el pentru ca baiatul o iubeste doar pe "Cristina" iar Annabelle isi foloseste puterile pentru ca baiatul sa o iubeasca pe ea....si asa mai departe. acum nu pot sa-ti spun toata povestea si nici puterile pentru ca sunt cat de cat unice si nu vreau sa se intample ceva..cred ca intelegi.