| BUBULINA a întrebat:

Cati dintre voi
-sunteti fumatori
-ati fost fumatori
-ati incercat sa fumati
-v-ati lasat de fumat
-cum v-ati lasat de fumat?

Răspuns Câştigător
| pisika a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut ca cineva sa fumeze langa mine, mama fuma 2 pachete pe zi...am reusit sa o conving sa se lase.de 5 ani sunt mandra ca am o mama care dupa 27 de ani de fumat nu mai fumeaza deloc...deloc! nici nu ii e 'pofta' big grin
eu din curiozitate am incercat sa vad cum e, dar nu m-a atras nimic spre tigari, asa ca sunt o nefumatoare convinsa big grin
recunosc ca am incercat si tigari, si narghilea, dar pot trai si farabatting eyelashes

28 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu nu am fumat niciodata si nici nu am sa incerc happyFumatul este un lucru rau pentru sanatatewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am fumat si eu cu ani in urma dar numai la diferite ocazii, dar nu m-a atras ''sportul'' asta asa ca pana la urma am renuntat si nu am nici macar o urma de regret...

| lia a răspuns:

Eu am fumat timp de doi ani de zile. M-am apucat din cauza ca fostul meu prieten fuma.
Toti din jurul meu imi spuneau ca imi miros foarte urat hainele si, eram constienta si eu de acest lucru, dar nu reuseam sa ma las. Parca era mai puternic drogul decat mine, tremuram cand nu aveam tigari. Este drept ca fumam ca o locomotiva laughing
Cum m-am lasat? Intr-o dimineata am spus: "STOP, nu se mai poate in halul asta...sunt mai puternica decat acest viciu! "
Si din acel moment nu am mai fumat. Am pastrat ultimele tigari ca sa le am amintirehee hee

cami
| cami a răspuns:

rolling on the floor bai copii smug
Bubu blushing are dreptate criticul?hee hee

cami
| cami a răspuns:

@Bubu, scuza-ma blushing n-am putut sa ma abtin!hee hee Data viitoare promit ca n-o mai fac pe carscotasa >:d

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am fost fumatoare. Am fumat 7 ani cam un pachet pe zi... M-am lasat de peste jumatate de an... Cum? Am racit si nu am putut sa fumez si am spus ca daca rezist 24 de ore fara sa fumez si fara sa simt nevoia ma las. Si m-am lasat. De curand am citit si cartea lui Allen Carr - In sfarsit nefumator pentru ca ma mai gandesc din cand in cand la o tigara... Dar nu vreau tigara cu nicotina... Pentru ca stiu cat de repede se instaleaza dependenta. O sa incerc eventual tigarile medicinale... Sa vad daca chiar imi place sa fumez...

| BUBULINA explică:

@criticul special pentru tine am pus intrebarea (glumesc)

| BUBULINA explică:

@cami credeam ca esti de partea measad

leonardk
| leonardk a răspuns:

Sunt fumator - 40 pe zi de 33 de ani. Am reusit doar odata sa renunt 2 ani. de atunci.......nu mai reusesc. Intru in sevraj dupa maxim 2 ore fara tigari. Greu sport - nu va apucati! Ajutoare........toata lumea da sfaturi si atat.

mlm
| mlm a răspuns:

Am avut o tentativa in anii studentiei cu Kim mentolat, dar am tras un fum in piept si am simtit ca mor, de atunci nici gand sa mai pun tigara in gura.

| Contrast a răspuns:

Am fost fumatoare... dar nu de orice fel...ci de trei pachete de tigari la zi! Si am renuntat la ele pentru ca asa am vrut..., mi-am schimbat toata rutina zilnica pentru a nu mai avea timp de fumat... o vreme am renuntat chiar si la cafea pentru ca astea doua merg mana-n mana..., am avut grija sa rontai tot timpul cate o guma, sa imi ocup tot timpul cu ceva, ...si sunt 7 ani de cand nu mai fumez! Incetul cu incetul nu prea cred ca va reusi cineva sa renunte de tot la ele...astea sunt ca si cuiul lui Pepelea, ...mai lasa-ti una pe noptiera...ca sigur maine ai s-o aprinzi! Si nu in ultimul rand nu fumul inhalat ajunge sa iti lipseasca...sau gustul tigarii in sine cat ticul, reflexul de a intinde mana dupa o tigara sa o aprinzi cand o vezi...

| JackieSue a răspuns:

Nu`s fumatoare.Nu am fost.Nu voi fi.Am incercat, nu mi-a reusit.

by zzu

| Ben. a răspuns:

Am fumat in tinerete.intr-o zi am renuntat sa mai fumez. uneori fumez cate ceva parfumat, dar trebuie sa fie ceva special, asta cam odata pe trimestru.

| remus a răspuns:

Am fumat circca 25 de ani, de 16ani nu mai fumez, m-am lasat de fumat dupa o bauta zdravana si o raceala crunta, de atunci nu mai suport fumul de tigara, cred ca am fost intoxicat...

prfml
| prfml a răspuns:

Am fost fumator, m-am lasat si m-am reapucat, pur si simplu era plictisitor cand nu fumam, dimineata nu mai ma trezeam devreme, la terase, localuri nu imi ardea sa mai ma duc. Le-am lasat din ambitie si dintr-o data, fara sa evit fumatorii, cu tigari in casa, fara tot felul de ierburi miraculoase. Regret ca m-am apucat de acest viciu in liceu, ce sa fac era la moda big grin

| Brigitta a răspuns:

Am fumat mai demult, 2-3 ani. Din cauza anturajuluisad
M-am lasat destul de usor. Pur si simplu mi-am impus-o.
Acuma mi-e rau de la miros.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Sincer eu am fumat si nu e deloc placut, nici bine si nu are nimic in special te face sa tusesti si poti da in cancer, iti spun nu incepe sa fumezi poti avea numai probleme.Ai grijahappy

| Sara2 a răspuns:

Ma bag si eu in seama, eu nu am timp pentru asa ceva pur si simplu sunt alte lucruri mai importante de facut

| iiirrriiisss a răspuns:

Fumez de 2 ani, iar efectele secundare nu au intarziat sa apara: uneori raman fara aer, vocea mi s-a ingrosat (ce-i drept nu mult, dar s-a ingrosat), nu mai am aceeasi conditie fizica, dintii mi s-au ingalbenit putin.
Concluzia: Lasa tigarile, nu sunt bune de nimic!

| Lorenyk a răspuns:

Sunt fumatoare. Cam 10 tigari pe zi. O singura data am fumat un pachet, ca am fost la o terasa cu prietenele si am stat cateva ore bune si cu ce mai fumasem pana atunci, s-a facut un pachet. Nu stiu cum sa ma las, insa nici nu ma preocupa acest lucru momentan.

| AndrusKanu a răspuns:

Am fumat vreo lună şi nu mi-a plăcut. Deci nu fumez.
Nu ştiu ce găsiţi interesant la această indeletnicire. Mi se pare ceva banal, nu simţi nimic, măcar de ar fi ca viagra sau altceva. Mai bun alcoolul (nu în exces)... laughing

| urbanghost a răspuns:

Eu sunt fumator, nu m-am lasat de fumat cu toate ca pe fiecare zi zic : " de azi ma las de fumat, gata!" si a 2-a zi ma vezi cu tigarea in gura, fumez cam 1 pachet si ceva pe zi... straight face

| Andreea_7493 a răspuns:

Momentan fumez!
pot sa stau si fara tigari...nu sunt dependenta.happy

| Encore a răspuns:

Am incercat sa fiu fumator, dar pur si simplu nu imi place, mie unu mi se face greata de la tigari, nu stiu Doamne cum devine lumea dependenta de asa ceva straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum vrei sa afli altceva despre mine?rolling on the floorrolling on the floor
Da sunt fumator...am inceput sa le mai raresc...de la un pachet pe zi am ajuns la 10 tigaribig grin... sper sa le pot lasatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti lasa foarte simplu mergi la medicul tau de familie si ati zice el ce sa faci sa te poti lasa de fumat...

| hitron a răspuns:

Uite aici cum sa te lasi de fumat. Citind cartea... http://bit.ly/z4pde cică :)

| iuly_4206 a răspuns:

Nu's fumator...decat sa fumez la bine beau o bere