| Shattergrim54 a întrebat:

Ce credeți că spune privirea unei persoane (nu contează genul) atunci când te privește din îndepărtare o perioadă lungă de timp, fără vreo emoție pe față? Efectiv o privire rece dar ochii par cumva plini de emoție. Mi se pare cam dubios...mai ales că poate să țină contactul vizual cel puțin 3 secunde.

Răspuns Câştigător
| MihaiMB a răspuns:

Eu cred că privirea arată cât de mult ne apreciează o persoană, acum depinde și modul în care suntem priviți.

| Shattergrim54 explică (pentru MihaiMB):

Posibil

| Lupică27 a răspuns (pentru MihaiMB):

Sau cat de mult te invidiaza pentru cum arati.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

3 secunde chiar nu-i o perioada lunga de timp, dimpotriva, te poti uita la cineva fara ca sa-l vezi, mai ales daca te uiti dupa altcineva sau astepti autobuzul.

| sierra1 a răspuns:

~Ce credeți că spune privirea unei persoane... fără vreo emoție pe față? ~

i se rupe de tine (asta spus la modul direct, fără menajamente)

| Shattergrim54 explică (pentru sierra1):

Cred, depinde, totuși dacă să zicem că e străin/ă într-un fel, I se mai rupe de tine dacă nu te cunoaște, sau îndeajuns? Poate e într-un fel confuzie...big grin

| Lupică27 a răspuns:

Si la mine se holbeaza insistent, am problema asta de ani de zile, oriunde ma duc e mereu cineva care il uita dumnezeu cu ochii beliti la mine ca la hipnoza.

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Lupică27):

Si mie mi se intampla la fel fiindca sunt frumoasa, multe persoane mi-au zis asta. Dar tot mi se pare ciudat sa se holbeze lumea la mine oriunde as fi.

| Lupică27 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Pai si la mine tot de asta se holbeaza.

| LisaJulie a răspuns:

Privirea îndelungată înseamnă dorința de analiza persoana respectiva și de a trage o concluzie după părerea mea