| paramore a întrebat:

Ce nume i-ati pune copilului vostru?

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Daca e fata irina sau guadalupe(sa o strig lupe/lupita).anahi...mara,violeta,roxywinking...adelina, laurahappy astea-s numele mele preferate

daca e baiat danutz...sau andrei

sau paul.cosmin,stefan,raullaughingnu stiu

tu ce nume ai pune?

38 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Indiferent ce va fi, fată sau băiat obligatoriu Nicolae sau Nicoleta iar al doua prenume îi voi alege împreună cu soțul.
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Primului copil i-am pus numele:Andrei-Robert, iar celui de-al doilea, daca este baiat Romeo si daca este fata Julietabig grin

| fluturas a răspuns:

Fata-irina
baiat-vlad

| Tourniquet a răspuns:

Daca e fata ii pun numele Diana, daca e baiat ii pun numele Octavian sau Cristianbatting eyelashes.

Tu? :d

| OanaG a răspuns:

Daca e fata:Erika
Daca e baiat:Mario, Antonio

| nobody_9468 a răspuns:

Pentru fetita:Simona, Julieta, Beatrice(in amintirea unei foarte bune prietene) sau Xenalove struck
Pentru baietel:Florin, Andrei, Cristian sau Dorulove struck

Bafta.

| paramore explică:

Eu mi-as dori fffff.mult o fetitahee heesi i-as pune numele aida kasyahappydk as avea baietel i-as pune numele mario elko:p!

| paramore explică:

E frumos numele guadalupe...si anahi, nu m-am gandit pn acum!

| paramore explică:

Pentru ursulik, ai un baietel tare dulcehappy

| Evaa a răspuns:

Fata: Roberta, Yvonna, Lorena
baiat: Razvan, Radu, Roland

| Klara a răspuns:

Andrei imi place foarte mult, are si corespondent maghiar, si legat de partea feminina, am ramas pe pozitia cu Sofia (cu accent pe o, cum se pronunta capitala Bulgariei sau numele Sofiei Vicoveanca. Urasc pronuntia Sofiiiiiiiiia). Dar imi surade sa ii pun numele Klara (sau Clara, ma mai gandesc) daca imi seamana happy

| WestSid3 a răspuns:

Fata - Alexandra, Alice, Gabriela, Beatrice sau Stefana
Baiat - Alexandru, Edmund [ Ed ], Edward sau Radu
Cred ca astea ar cam fi numele care imi plac happy... desigur, astea sunt cate unul din primul prenume, iar al 2-lea as vrea sa fie un nume de sfant/sfanta big grin

| Anduciu a răspuns:

Daca e fata...Maria sau Simona.
Daca e baiat... Mihai sau Tiberiu.

| adi4ever a răspuns:

Fata:Vanilia sau Emma
Baiat:Razvan sau Adrian

| cerculetezburatoare a răspuns:

Baiat- cristian, luciano
Fata- ruxandra, miley, diana, cristiana

| cerculetezburatoare a răspuns:

Baiat- Cristian, Luciano, Justin, Mihai, George
Fata- Cristiana, Miley, Sofia, Ruxandra, Delia, Diana

| Anemona a răspuns:

Superbe numele alese de tine:X

| OrangeWind a răspuns:

Daca ar fi baiat i-as pune Cristian Eduard si daca ar fi fata i-as punetongueetronela Iuliana

| Bubiko a răspuns:

Fata: Maria-Ioana sau Alina-Alesandra
Baiat: Eduardo-Ionut. big grin

| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
Daca o sa fie fata: Lorelai, Ayanna, Ayelin, Aurora, Caitlin, Carla, Clara, Ella, Ema, Faline, Farren, Fiona, Flair, Ina, Irma, Leona, Lia, Lona, Lorena.
Daca e baiat : Cezar, Eduard, Leonard, Lucian, Alexandru.
Acestea sunt numele mele preferate pentru fete si baieti!`
Bye!`:*

| casy14channel a răspuns:

Daca ar fi fata:Ana, Hera, Cassidy, Izabela, ca sa-i spun Bela sau Iza sau Izi, Mara, Miley, Diddy, Maya mai ales
daca ar fi baiat:Tudor, Patrick, Aydan, Roy, Michael

| playwithmylife a răspuns:

Fata-lavinia
baiat-david

| Stefania . a răspuns:

Daca e fata: Alexa, Cristina, Irina, Denisa, Crina, Anda, Mirabela, Sabrina, Daria, Anemona. Daca era baiat: Denis, Cristian, Andrei, Bogdan, Alin...

| Panda15 a răspuns:

Daca e fata Giulia, baiat Andrei

| Matusha a răspuns:

Un prenume care sa fie in deplina concordanta cu numele de familie si cu mediul in care va trai. nu-i asa?

| Sallatiny a răspuns:

Daca e baiat Andrei sau Mihai, daca e fata Gabriela sau Ioanabig grin

| fosa.poplitee a răspuns:

Ruxandra pentru fata, Sasha pentru baiat, daca ar fi blondbig grin Sau...Victor.

| mysteryo_3033 a răspuns:

Daca ar fi baiat as vrea catalin, razvan, cosmin ...si daca ar fi fata melania, ramona, madalinabig grinbig grin

| NothingPersonal a răspuns:

Fatabig griniana
Baiat:...Nu stiu in totdeauna mi-a placut Quenci dar nu prea merge la romanihee hee