| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cred ca timpul si gandurile despre moarte sunt doua lucruri care fac omul sa renunte in viata si sa se bage in pat sub patura trist si plictisit.Asa este? Tu ce crezi ca face omul sa renunte?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Eu cred ca pe oamenii viata ii sperie mai tare ca mortea, dar viata e frumoasa dar si grea.

| Niklauss a răspuns:

Eu unul nu cred in "a renunta la viată pentru ceva "
Singurul motiv de a renunta la viată l-am auzit doar cand te paraseste iubita/iubitul sau ca ti-a murit iubitul/iubita. Si mai este cazul ca ai viata de rahat si te sinucizi.

Nu vad alte motive pentru care sa renunti de-a dreptul la viată cu toate ca mie mi se pare o prostie sa faci ceva de genul asta.

| Cliar a răspuns:

Fie ca vrei fie ca nu, niciodata nu o sa poti sa renunti. Nu pot sa iti argumentez de ce, dar probabil ca o vei simtii si tu, pe pielea ta, candva happy