| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum e posibil ca eu,proprietar de caine,sa nu am voie sa-mi plimb cainele intr-un parc? Pana nu demult era posibil,acum nu mai este.(Cainele meu,tin sa precizez,nu a "daunat" niciodata cu ceva societatii,daca intelegeti ce spun, si nu este o rasa de lupte sau ceva.e Malamut de Alaska! :/ )

Răspuns Câştigător
| FineBroAndy a răspuns:

Probabil oamenii care curăţă acel parc s-au săturat să strângă după câini şi au protestat.

6 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Este vreun parc specific, sau vorbeşti în general?

| CeVorbestiMa explică (pentru FineBroAndy):

Un parc obisnuit din zona mea

| FineBroAndy a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Probabil oamenii care curăţă acel parc s-au săturat să strângă după câini şi au protestat.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Din cate stiu legea spune ca ai voie sa-l plimbi pe unde vrei cu lesa si daca e de talie mare si din anumite rase cu botnita, iar alte rase inteleg ca sunt fie interzise a fi detinute fie obligatoriu a fi declarate.

| AtateaConditii a răspuns:

Cine a zis ca nu ai voie? Un om de pe strada sau un politist? Atata timp cat nu exista un parc special pentru caini, ai voie sa il plimbi prin orice parc atata timp cat nu deranjeaza pe altii.

| Ibrahimovic a răspuns:

Cine nu te lasa sa-l plimbi? E ilegal sa nu te lase, atata timp cat nu incurci cu ceva bunul mers al lucrurilor. laughing

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Depinde de hotararile consiliului local din urbea ta. Scuipa-i pe aia, ca de la carnatzii aia se trag toate relele.