| Bianca_3321 a întrebat:

Cum imi fac un jurnal manual?

Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

Cumperi un caiet si incepi sa-l personalizezi: il desenezi, il dai cu sclipici, cumperi hartie glasata si decupezi buline si stelute si le lipesti pe pagini si coperta, cumperi aptibilduri cu pisici si le lipesti prin caiet, si in sfarsit iti scrii numele pe el. Apoi incepe: Draga jurnalule, astazi, 06 aug, m-am cantarit de dimineata si am realizat ca am slabit 5 kg, apoi am mers la scola si m-am intalnit cu x, si m-a sunat y, si z mi-a spus ca ma inseala iubitul si cam asa ceva. Sper ca te-am ajutat. Te rog sa-mi votezi raspunsul ca am cam putine voturi.

3 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Cumperi un caiet simplu, si apoi poti sa desenezi copertile
Apoi, incepi sa-ti scrii amintirile si pe fiecare pagina poti face un desen cu intamplarea din ziua respectiva.

| poppies a răspuns:

Eu am o agenda foarte draguta cu zilele anului.Mai sunt si pagini in care imi sunt date "mici sfaturi"sau o mica lista cu muzica.Imi scriu in fiecare seara inainte de culcare. Poti sa mi urmezi sfatul si sa faci la fel.Te vei simti mult mai ok, mai impacata cu tine.
Bafta!:*

| irina202333 a răspuns:

Cu mana?straight face