| capitanul18 a întrebat:

Cum să îi întorci vorba unuia care spune: "cine te-a bagat în seama"?
Ce replică aș putea folosi?
Dau fundă verilor!

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mă-ta zicihee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

≈))) cu o asa replica, iesi din conversatie cu iq pe minus.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

E na...cine zicea ca trebuie sa iesi pe plus?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune: "tu".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi poți spune: "Nimeni. M-am băgat singur." big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poți spune dar tu cu cine te cerți?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce trebuie sa ajungi in punctul in care sa permiți cuiva sa ți spuna asa ceva. Adică clar nu te afli in anturajul potrivit. Mai bine eviti și ești cu nasul pe sus. Eu de asta nu bag pe toată lumea in seama și am grija la anturaj. Ca sunt mulți țărani sau taranci care după ce ii bagi puțin in seama își permit sa ridice tonul la tine. Am preferat sa mi se spuna ca sunt aia cu figuri și cu nasul pe sus, decât sa bag toți idioții și toate proastele in seama. Un sfat: alege f bine persoanele cu care sa vorbești. La restul nici sa nu te uiți dacă vrei sa ți păstrezi statutul in viața.
Dacă as fi fost cu prietenele mele și mai venea un anumit " x " sa l numim care mi-ar fi spus " dar pe tine cine te a băgat in seama" cred ca in secunda 2 primea un jet de la prietenele mele și nu mai îndrăznea sa mi vorbeascăhappy asa ca alege ți bine anturajul.

| Saiko10 a răspuns:

Ma ta ma baga in seama pe fiecare seara.

| HaprianDavid a răspuns:

Il bati, dam-i funda