| anoonym a întrebat:

Cum sa ma despart de cineva?

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Prin cuvinte. vorbind frumos si lasand loc de buna ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici ca ai HIV si pleaca singur

| TheRealDaniel a răspuns:

Vorbesti deschis cu el si ii spui ce nu mai merge, ce nu iti place, daca ii prezinti situatia din punctul tau de vedere sunt sigur ca va intelege. nu-l lasa nelamurit.

| Saitos_Andra_Daniela_1998 a răspuns:

Buna intrebare. Am primit-o si eu de cateva ori. Daca nu vrei sa il/o ranesti, spune-i persoanei cu pricina: ''Trebuie sa vorbim.,, Ideal ar fi sa fiti intr-un loc mai retras, sau doar voi doi. Apoi, dupa ce te asiguri ca acea persoana e singura, spune-i asa: ''Imi cer scuze, dar relatia asta nu cred ca mai merge, intelegi? Nu tu esti de vina, eu sunt. Te rog sa nu te superi. Ramanem prieteni, ok?,, Daca vrei sa il/o ranesti, umileste-l/o apoi, cand lumea pleaca de langa el, spune-i tot adevarul, insulta-l/o apoi spune-i ca va despartiti si pleaca. Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Saitos_Andra_Daniela_1998):

,,Nu tu esti de vina, eu sunt. Te rog sa nu te superi. Ramanem prieteni, ok?''
Cele mai jegoase clisee pe care rog ca niciodata nimeni sa nu le foloseasca.
Si despre ranit, nu suntem toti niste copii de 12 ani, care vrem sa facem persoana pe care am iubit-o sa se simta si mai rau.
Daca tu consideri ca ce ai scris acolo e un sfat bun sper ca si iubitul tau sa se conformeze si sa faca exact cum ai scris tu acolo.
Sa isi bata joc de tine,sa te raneasca, sa te umileasca.

| anoonym explică (pentru anonim_4396):

Adica ce vrei sa zici, sa ramai cu cineva pe care ai inceput sa ilurasti si sa iti fie sila de el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anoonym):

Nu vad unde am scris eu sa ramai cu o persoana cu care nu vrei sa ramai.
Am raspuns strict la faptul ca nu e nevoie sa umilesti o persoana ca sa te desparti de ea sau sa folosesti clisee de genul,, Tin la tine ca la un frate''
,, Nu esti tu de vina, eu sunt'',, Ramanem amici''.
Cred ca daca vrei sa ai o relatie trebuie sa cunosti omul cu adevarat.Nu sa te,, combini '' in 5 zile sa te lauzi pe Facebook.

| anoonym explică (pentru anonim_4396):

Dar nu vreau sa-i zic asa ceva pentru ca il urasc. si gata incheiem subiectul pentru ca m-am despartit de el : i-am zis ca il urasc si punct