| gabibt a întrebat:

Cum sa sutez mai bine in mingea de fotbal? Adica sa dau tare si cu tinta.
Eu pot trage destul de bine la poarta, numai ca sutez cu latul si ma obosesc repede.
Va rog sa-mi spuneti cum sa fac.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Trage cu şiretul. Exersează mult cu şiretul.
Dacă ai adidaşi buni, poţi încerca şi cu vârful (şpiţul) însă astfel obţii doar forţă şi arareori precizie.
Cu şiretul bagi puţin piciorul sub minge. E ca şi cum ai ridica mingea pentru un volé al unui coechipier, numai că nu o ridici uşor ci tragi tare.

Succes.

15 răspunsuri:
| Tiberiu4 a răspuns:

Ma cum dracul sa pui intrebarea asta frate daca poti sa tragi cu siretul tragi cu siretul dar nu prea se duce cu tinta da cu latu ma cum sa te obosesti daca dai cu latuu nu am auzit asa ceva in viata mea cand tragi de ex un penalty nu iti iei elan mare te indepartezi 2-3 metri de minge si vii incet incet spre apoi cand esti aproape iei putina viteza si dai piciorul in spate tare in ilntinzi cat poti tu si il aduci cu viteza inapoi si fix cu latul incerci sa eu dai pe colt asta e toata smecheria sau daca vrei cu siretul baga siretul sub ea si tot asa trage tare de picior si loveste puternic dar te lasi pe minge ca altfel va atinge cerul daca nu stii si asta e tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uh dar nu altyyyyy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suteaza cu siretu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siretu e e cel mai bine.winking eu am tras asa de tare ca am saprt geamu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la imagini google si am o poza despre cum sa sutezi un este zona cu rosu si cand sutezi foloseste latul[partea mai de sus] si sutezi un pic mai zos decat centrul mingii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa stii cat de cat fotbal
eu joc la astra ca junior de 5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu trag in momentul de fata de rup poarta.Incearca sa lovesti cu siretul mingea ca daca e cu spitu se duce urat si nici nu e bine sa dai cum facea desteptu ala de XmerlinX fa antrenamente din cand in cand si trage mereu cu siretu evident cand dai passe dai cu latu... Sper ca am putut sa te ajut

| BoyX6Boy a răspuns:

Poi kongeriket are dreptate... Dar si eu sutez cu latu si mere bine!
Cu latu am spart geamu de la bloccrying am avut amendatongue

| andrei321 a răspuns:

Eu nu prea stiu fiind ca mis portar asa ca sut cu spitu ca sa mearga mai tare sorry eu nu stiu numa spit si pase cu latul

| cqzwyn a răspuns:

Cand tragi incearca sa te lasi pe minge multbig grin si i-ati avant atat cat iti trebuie.nu exagera(ca sa pari vedeta)...si exerseaza in fiecare zi, o sa ai rezultatehappy

| alexandru007 a răspuns:

Am si eu problema asta, dar ce sa faci? Nu-mi place ca unii dau vreodata un sut bun si imi zic ca nu stiu eu sa sutez dar ei sunt mai varza

| XmerlinX a răspuns:

Ia vezi daca ai crampoane baga spitul tare cand esti mai departe de porta si cand esti in fata portarului incearca sa bagi piciorul incet sub minge ca sal poti da pe la vinclu ca atuncia o sa-ti fie mai usor

| Andrei19620 a răspuns:

Suteaza cu zona dintre lat si varful miciorului.i-ati un avant de 5 pasi normali, sau fa un pas mare in spate cu piciorul care sutezi iar celalalt picior tinel in apropierea mingiei (distanta cam de 1-2 pasi normali). Bafta

| Raulika_Gipsyan_1988 a răspuns:

Lovesti mingea si intinzi piciorul foarte tare si lama siretului si dai pe mijloc la minge si ati alegi colt vezi ca sunt mic da stiu sa dau foarte tare

| Soko a răspuns:

Eu tot timpul cand sutez de la lovituri libere sutez cu partea acea intre lat si siret si bag piciorul un pic sub minge si pe misloc...pot sa spun ca asa dai un sut perfect happy