| bleakk a întrebat:

Daca ati avea ocazia sa furati pe cineva cu asigurarea ca nu veti prins niciodata si cu asta v-ati imbogati,ati face-o? SiNCER, incercati sa faceti abstractie de cum ar fi IDEAL.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Sincer, nu m-am gândit până acum la aşa ceva. Dacă fiinţa iubită s-ar îmbolnăvi şi ar avea nevoie de o sumă enormă pentru tratament, cred că aş fura. Ştiu că nu este bine, dar cred că aş lua-o razna să ştiu că banii contează pentru viaţa fiinţei pe care o iubesc. La cât de scumpe sunt tratamentele pentru boli, iar banii se fac greu în această ţară dacă lucrezi cinstit...
Când eşti pus în situaţii dificile, eşti în stare să faci şi lucruri necurate. Oricum, aş accepta pedeapsa pentru ceea ce am făcut fără să regret nimic.

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Spun doar atat.Fac ORICE obtin bani pri norice mijloace cand sunt prins la inghesuiala(ma refer la probleme mari, nu ca vreau sai mi iau plasma, sau cuptor)Vorbesc de probleme viata sau moarte.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Niciodata! In cel mai rau caz daca nu m-ar putea prinde dar nu sa ma imbogatesc ci sa supravietuiesc as fura de la o banca. Insa sunt convins la cum ma stiu ca n-as face nici macar atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as faceo, eu nu arunc nici macar frimituri pe jos ca nu e moral sa faci mizerie, dapai sa fur.

| bleakk explică (pentru suntserios):

Ironic?

| suntserios a răspuns (pentru bleakk):

Nu, deloc, incerc pe cat posibil sa respect in primul rand niste legi de bun simt, apoi restul vine de la sine.

| Doub a răspuns:

Nu. E penibil si fara demnitate.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De ce as fura pe cineva? Ce sa fac cu acel cineva? Sa-l tin legat intr-un beci ca apoi sa cer rascumparare?
Hm, nu cred, nu ma imaginez bagand pe cineva intr-un sac ca apoi sa-l sechestrez.

| bleakk explică (pentru DarkOrbitMoon):

De la cineva ***********

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ti-as fura tie sufletul si l-as vinde pentru nemurire.

| KraddyQ a răspuns:

Ba mie imi e rusine sa fur o bomboana de la magazin, si alea le poti lua foarte usor, aici tine de morala

| AlexanderHamilton a răspuns:

laughing ce imi place de voi,oameni buni,"no, no, eu sunt om bun, nu fac eu asa ceva" da' daca vedeti oferta in fata pe loc, va slicpesc ochii de...eu sincer, da, as face-o.