| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne plac filmele apocaliptice? Mereu m-am intrebat de unde vine satisfactia aceea cand vezi cate o scena dintr-un film unde tari intregi sunt maturate de explozii imense sau inghitite de ape? Recunosc sunt unii oameni pe care nu ii incanta ideea unui oras in flacari invadat de zombii, dar cei care apreciaza un asemena peisaj ce parere aveti?

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

Probabil pentru ca o parte din noi vrea sa scape de lumea asta. devil Atata suferinta in exterior si in interior, cine n-ar vrea sa scape de ea? Intr-un fel e amuzant ca avem impresia ca e cum spun unii "orice inceput are nevoie de un sfarsit", sau ca "dupa ploaie mereu iese Soarele", asa ca vrem distrugere pentru un nou inceput, la care sa luam parte laughing, doar suntem fiecare personajul principal, si el intotdeauna castiga.