| RosuAlinFlorin a întrebat:

De ce nu putem pronunța litera p cu gura in inchisa?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ce literă poți pronununța tu cu gura închisă? laughing))))

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' pe "s" îl poți pronunța?

| Darkmagic a răspuns:

Faptul ca ai pus o astfel de intrebare denota ca ai auzit de fenomen, doar ca, probabil, nu i-ai vazut pe cei mai experimentati.
Eu am vazut (nu pe film), deci, ma poti crede pe cuvant, se poate.
Se poate pronunta orice litera, vezi pe net ce inseamna ventriloc, ce face, si cum face.
Exista trei tipuri de ventriloci: care vorbesc cu gura inchisa, cu gura partial deschisa, (insesizabil de putin), sau cu gura deschisa, dar fara a-si misca buzele.
Cei mai buni in domeniu, pot dezvolta (in spatii mici) un soi de "ecou", asa-incat vocea pare ca se aude din alt colt al camerei, nu din directia lor.