Întrebare recomandată | CaffeBoy a întrebat:

De ziua voastra ce preferati?

Sa stie toata lumea ca va aniversati ziua si asteptati un "La multi ani!" de la cunoscuti?
Sa asteptati pana seara sa vedeti cine-si aminteste de ziua voastra?
Sau nu va pasa si considerati ca e mai bine daca nu va sufoca lumea cu urarile?

In functie de raspuns puteti stabili daca cel care raspunde este baiat sau fata? copil sau adult?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prefer ca toată lumea să uite că e ziua mea sau, şi mai bine, nici să nu ştie.

Nu-mi plac sărbătorile, în special cele unde sunt în centrul atenţiei. Prea multă agitaţie pentru nimic şi un gol (poate şi cu ceva dezamăgiri) după.

Liniştea mă face mult mai fericită, decât atenţia exagerată şi poate nesinceră sau sufocantă. Iar de ziua mea (şi nu numai) prefer să fiu fericită. Şi prefer să primesc atenţii şi bucurii pentru că oamenii aşa simt, nu pentru că se simt presaţi de o anumită dată din calendar.

| Bacemi a răspuns:

Eu unul de ziua mea as prefera sa stie doar cei carora le pasa.
Consider ca e doar o ocazie in plus de a fi alaturi de cei dragi mie.
De ziua mea as prefera sa calatoresc. Sa o sarbatoresc undeva la o cabana, la munte alaturi de partenera mea si alte 3-4 cupluri.
Nu imi place obiceiul asta cu droaia de telefoane. Nu isi are rostul, nu are niciun farmec atunci cand primesti mesajul de ziua ta dar apoi tot anul daca dai de doua ori ochii cu persoana respectiva sau iti scrie ceva pe mess/facebook.

Intr-o oarecare masura orice scoatem pe gura si orice preferinta spune ceva despre noi. Dar niciodata totul.
Nici nu e indicat sa incetezi total sa mai fii copii. Trebuie doar sa stii cand trebuie sa fii serios si responsabil si cand trebuie sa fii copil, sa iei viata ca pe o joaca.

| mona a răspuns:

E suficient sa stie doar familia si prietenii, nu fac mare tam tam din asta

| ema1ih a răspuns:

In fiecare an, eu dau o petrecere cu toate rudele si cu toti prietenii apropiati. La sfarsit, aducem tortul si cantam 'la multi ani'. De fiecare data, a iesit cea mai tare petrecere happy

| CrazyTeenager a răspuns:

Azi s-a nascut tata banilor la Galati sa se stie! laughing) Caterinca ****, de ziua mea zgudui orasu'.

| PedoBarbie a răspuns:

Eu sper ca să nu uite că e ziua mea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru aniversare,daca doresti sa o serbezi, se fac invitatii anticipate, iar cei apropiati transmit un,, la multi ani,, din proprie initiativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca putem stabili varsta sau sexul dupa asta...
Ma rog, e frumos oarecum sa stii ca oamenii isi aduc aminte de tine, dar sincer urasc toate telefoanele alea de la rude, nu stiu niciodata ce sa spun.
Cat despre colegi, ei nici nu stiu cand e ziua mea. Nu-mi place sa aduc bomboane, nu pentru ca sunt zgarcita ci pentru faza cu cantatul si pupatul pe obraz si toate cele. Se zgaiesc toti la tine un minut pana primesc bomboanele si gata. Cel mai enervant e ca multi nici nu au vorbit vreodata cu tine, dar daca stiu ca e ziua ta si nu aduci bomboane spun ca esti nesimtit. Am crezut ca odata cu generala se vor termina chestiile astea, dar continua si-n liceu.
In schimb imi palc cadourile happy Nu stiu cum sa reactionez cand primesc ceva, dar imi plac. De la parinti, nu de la prieteni. Pentru ca alea de la prieteni ma fac sa ma simt datoare si nu ma pricep sa cumpar cadouri de ziua oamenilor.
Sincer, toata chestia asta cu ziua de nastere era frumoasa cand eram copii si dadeam petreceri la care faceam fel de fel de tampenii. Acum mi se pare doar o zi care marchiaza ca pentru tine s-a mai scurs un an. Da, si ca ai capatat experienta si bla bla, dar tot nu cred ca ar fi un motiv sa astept sa primesc urari. La ce bun, nu devin mai sanatoasa pentru ca oamenii imi ureaza asta, nu?
Deci cred ca as prefera sa nu fiu sufocata cu urari. Daca m-ar suna prietenii buni si 2, 3 rude ar fi mai mult decat suficient.

| blueheart a răspuns:

De ziua mea prefer sa stau cu o persoana speciala.
De obicei sunt multe persoane care isi aduc aminte cand este ziua mea de nastere si le multumesc pentru urari. dar atat. Nu dau importanta acestei zile. Eu oricum incerc sa-mi fac fiecare zi speciala. Important este sa am persoane speciale langa mine.

| Juleuuss a răspuns:

Eu prefer să știe lumea de ziua mea.

| Lykan a răspuns:

As prefera sa fie toti deoarece e posibil sa uite pentru ca au avut ceva foarte important de facut

| Densis a răspuns:

Prefer sa vad persoanele carora le pasa de mine si-si aduc aminte de ziua mea. asa poti observa si care iti sunt persoane mai apropiate. "Nu poti stii de unde sare iepurele"

| minho a răspuns:

Cei carora le pasa intotdeauna isi amintesc de tine si iti spun "La multi ani".