| anonim_4396 a întrebat:

Dece sau inventa drogurile? ei chiar nu-și dau mă seama că le face rău ei chiar nu au puterea sa se lase de drogurile astea? sau nu vor si le place sa consume droguri?

Mulți din ei ajungă rău de tot și tot consumă droguri alți din ei ajungă să comite crimei violuri fac închisoare și când iese de acolo tot se apucă de droguri de ce le mai consumă ce se întâmplă cu Oamenii ăștia de ajunge să consume drogurile că pe ciocolata.

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Venezuela, Coreea de Nord, țări din Africa, îți spun ceva aceste nume de țări? La astfel de țări m-am referit. Iar, ca acestea, uită-te unde sunt regimuri dictatoriale, zone de conflict și ai răspunsul.
Căci altfel, niște țări fără o economie deschisă spre export, cu sancțiuni economico-financiare, de unde ar avea banii necesari pentru arme, luxul dictatorilor?

10 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Drogurile sunt de la începuturile omenirii! Se știe, s-a documentat științific acest lucru.
Dar, ceea ce se consumă astăzi sub titulatura de drog, nu mai are nimic a face cu ceea ce a consumat omenirea milenii.
Ceea ce se consumă astăzi sunt în general substanțe chimice, unele conțin și materii vegetale, dar în general sunt substanțe chimice, pentru că sunt mult mai ușor de produs și mult mai puternice.
Cum de unii devin depenți și nu cunosc efectele negative? Un răspuns simplu este: cercul de prieteni și mersul la o petrecere, la o discotecă, unde în băutură se strecoară discret o jumătate de gram, un gram de pulbere, apoi persoana respectivă va deveni dependentă fără să își dea seama ce se întâmplă cu ea! E o industrie de miliarde de dolari, imposibil de stăpânit, cât timp, dovedit se știe că în spatele acestei afaceri sunt implicate state cu lideri dictatoriali, care astfel fac rost de bani.

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Păi și poți săle pui și în mâncare și în sucuri și apă? Săle pui in ori-ce și gata l-ai drogat pe omul ăla și faci ce vrei din el? Adică dacă îi pui droguri în mâncare câteva firimituri gata omul ăla nu știe ce se întâmplă cu el?

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Și cum este ce simte omul ăla? doarme? Leșină? Vomită? sau ce? Cei face droguri le dacă le pune în mâncare de explul arunci căteva firmituri de droguri în mâncare doarme? Îl ia somnul? Își pierdea Conștința? Își bate joc de omul ăla cum vrea el și el nu știe nimic? Poți săle pui și în apă și suc? In ori-ce?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceea ce scriu sunt concluzii de la documentare, de la ceea ce scrie pe internet, nu sunt consumator, ca să fie clar.
Da, sunt cercetări, sunt mărturii ale unor oameni care spun că fără să știe nimic au fost drogați și apoi foarte greu au reușit să se rupă de aceste droguri.
Păi caută pe internet, despre drogul zombi, ca să înțelegi ce îți spun!
Crezi că degeaba se spune să nu consumi decât din sticle desigilat în fața ta, într-un bar, dacă mergi la toaletă și rămâne în sticlă pe masă lichid, cere altă sticlă când te întorci. Sau nu fuma țigări care îți sunt oferite etc.

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Păi și cu țăgarile ce treabă are? Una este drogul alta este țigară ce treabă are le poți combina sa ce pe ăia cum o mai face cu țigările?

In cluburi n-am fost în viața mea și nici discoteci da știu ce se întâmplă pe acolo sigur am avut prieteni care se duceau și spuneau cu sa spărgeau pe acolo și eu credea că se băteaun și i-am întrebat mergi la cluburi sa vă bateți între voi și ei râdeau de mine și atunci mi-au explicat că este o vorbă între ei adică se spărgeau între ei înseamnă se drogau între ei și tot așa aducea unul dinstă drogat marfă la băieți

Păi de zombi știu am văzut cu ochii mei pe străzi cum ajung stăteau cu tot corpul și mâinile și capul umeri in jos și stăteau drepți cu picioarele erau vai de ei...

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Au ajuns drogurile și armele sâne conducă...

Poate ai sa razi de mine da eu tot îți spun cu Adevărat eu nu mă feresc frate ce sunt ăsta sunt n-am de ce Sâte mint cu nimic

Da ba frate Africa este o țară săracă frate adică n-au ăia bani de nimic mă sărăcie putredă acolo păi de unde să mai aibă ăia mă și droguri la dracu de unde să mai aibă ăia și bani de așa ceva la sărăcia care este acolo dacă și se mai droghează între ei e grav rău de tot

Coreea nu știam că au o țară care consumă droguri atâta de grav.

Venezuela frate acum pe ăștia chiar nu-i i-am bănuit în viața mea că se droghează Dumnezeu mai știe și cu ăștia cei cu ei eu ți-am spus Adevărul frate de ce Sâte mint asta este frate

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai înțeles greșit! Nu am spus că sunt "doar consumatori", ci producători și distribuitori!

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Păcat de ei își bat joc de sufletul lor și viața lor se vor trezi ei într-o zi dar Dumnezeu sa aibă milă de ei să nu-și bată joc de viața lor într-un hal in care nu-și vor mai putea reveni și săi salvez Dumnezeu la timp pe toți își bat joc de propria lor viața cu astfel de droguri băutură și încă câte... Pe care le pune viața în și sănătate în pericol grav de rău nu-și dau seama deloc ce-și rău își fac singuri îmi pare rău cu Adevărat pentru ei căci au pus drogurile și băutură mai presus decât propria lor sănătatea și sufletul lor Dumnezeu săi salveze la timp pe toți Amin.

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Din câte știu în unele țări ce am aflat recent căutând mai amănunțit pe internet este pedeapsă cu moartea pentru traficați de droguri și îi execută

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Am aflat enorme de mult despre droguri căutând pe internet sunt cele mai consumate drogurile mai mult că alcoolul și țăgarile sunt cele mai consumate drogurile jale așa ceva e gravă grav rău de tot.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Venezuela, Coreea de Nord, țări din Africa, îți spun ceva aceste nume de țări? La astfel de țări m-am referit. Iar, ca acestea, uită-te unde sunt regimuri dictatoriale, zone de conflict și ai răspunsul.
Căci altfel, niște țări fără o economie deschisă spre export, cu sancțiuni economico-financiare, de unde ar avea banii necesari pentru arme, luxul dictatorilor?