| Aberdeen a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce este mai rau: sa esuezi sau sa nu incerci?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

Sa esuez incercand.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca sa nu incerci.;

| Dariusuu a răspuns:

Diferenţa este că atunci când nu încerci ai pierdut.
Dar dacă încerci mai ai o şansă happy.

Concluzia o tragi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să eşuezi.

| neca a răspuns:

Sa esuezi

| Aberdeen explică (pentru neca):

Si acum vine intrebarea fireasca:de ce?

| DarkJoice a răspuns:

Dupa mine, cel mai rau lucru este sa nu incerci. Caci, daca incerci esti un castigator, chiar daca nu toata lumea considera asta. Te simti tu mai bine, si, oricum, nu poti esua. Participi, de exemplu, la un maraton, si iesi pe ultimul loc. Mare treaba. Este IMPORTANT ca incerci. Nu rebuie sa-ti pese de ce spune lumea, caci lumea e rea. Daca vrei sa faci ceva trebuie sa incerci.
"Trebuie sa incerci necontenit sa urci foarte sus, daca vrei sa poti sa vezi foarte departe"-Constantin Brancusi.
Am primit acest citat pe o carte de la d-na director, iar pe mine m-a motivat in ceea ce fac. Sper sa te motiveze si pe tine.
Succes in ceea ce faci!:**

| Aberdeen explică (pentru DarkJoice):

Multumesc!
Foarte adevarat ce ai spus.Lumea e rea sigur, si n-ai cum sa mori traind cu conceptul ca macar ai incercat.Cu toate astea, ideal e sa pricepem din ce am "incercat", si sa dam tot posibilul sa nu esuam. Dupa parerea mea, aceste doua principii merg mana in mana.

Apreciez raspunsul!

| DiandraDya a răspuns:

Logic! sa nu incerci... daca incerci si esuezi capeti macar experienta. Daca nu incerci ai mintea ocupata cu intrebarea:"Cum ar fi fost daca?"-foarte suparatoare intrebarea!

| NicoTery a răspuns:

Sa nu incerci.