| a întrebat:

IMI PIERD CEA MAI BUNA PRIETENA! Ce sa fac? La scoala, in pauze, am observat ca ma evita, sta cu o scarba de fata si cu o profitoare, si pe mine, care eram cea mai buna prietena a ei... straight face...pauza! Help! Ce sa fac? Nu vreau sa-i pierd prietenia!

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Daca era prietena ta cea mai buna nu incepea sa te evite. Incearca sa afli de le ea de ce s-a schimbat fata de tine, poate ai facut tu ceva, poate a auzit ceva de la altcineva etc.

| explică (pentru M25M):

Nuu...s-a schimbat asa brusc, fara ca eu sa fi facut ceva care s-o deranjeze...

3 răspunsuri:
| Bijutierul1 a răspuns:

Daca tu ti la ea nu inseamna ca si ea tine la tine...dar daca totusi consideri ca ea este o fata de valoare si vrei sa o ai langa tine incearca sa te maturizezi odata cu ea poate asta e problema... pe ea o intereseaza alte lucruri vezi care sunt acelea dar nu deveni pisaloaga, incearca sa te faci placuta altfel vei cadea si mai mult in dizgratie. bafta

| explică (pentru Bijutierul1):

Stiu ca ea nu tine la mine asa cum credeam. Si ca sa stii, nu sunt imatura. Ea este mai imatura ca mine de o gramada de ori. Eu n-am facut nimic ca ea sa se indeparteze. Daca nu-i placea ceva la mine, nu statea cu mine de la inceput, si nu ma numea (in trecut) ''prietena ei''. Suntem destul de diferite, e adevarat. Avem alte gusturi, hobbi-uri, placeri, etc, insa asta nu conteaza! Eu tin la ea asa cum e, asa diferita (de mine)! Si e greu sa devin placuta intr-un fel, daca ea cand ii vorbesc se intoarce cu spatele si pleaca asa ca si cum nu i-ar pasa, sau se uita la mine ca si cand s-ar uita prin mine! Ma simt inutila. Nu-ti dai seama ce sentiment de...injosire am cand ea nu-mi da atentie si se duce cu alte mahalale sa vorbeasca ...sa nu stiu ce nu stiu cum. E jignitor!