| Girl0008 a întrebat:

Imi spuneti si mie totul despre rock?
Si cum arata si cum se imbraca cineva care este rocker/rockerita?confused
Fundă` phbbbbthee hee >big grin

2 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin " persoana rock ". Personal ascult rock de 4 ani de zile, insa nu sunt genul de persoana care sa se imbrace numai in negru, cu lanturi si sa am un par pana la genunchi, fiindca nu la asta se rezuma a fi rocker.Singurul tricou care are tenta de rock pe care il am este unul cu Children of Bodom - Follow the Reaper pe care mi l-am dorit foarte mult, insa asta conteaza mai putin. Personal eu ma imbrac adevacat situatilor in care ma aflu, fiindca tin la tinuta, iar despre comportament...eh...imi place sa fac hadbanging ca sunt intr-un grup mai restrans de prieteni care imi impartasesc pasiunile, insa in rest sunt calm, calculat si imi place sa vorbesc doar atunci cand sunt intrebat. In concluzie, rockerul/rockerita este o persoana ca oricare alta, insa este mai realista, mai calculata si uneori mai nebuna. P.S : Nu toate persoanele care asculta rock sunt legate de satanism, ca sunt sigur ca 3 sferturi din tara asta considera toti rockeri satanisti. Uite o melodie rock care imi place foarte mult si care cred ca nu trebuie neaparat sa fi rocker ca sa iti placa ( http://www.youtube.com/watch?v=UPU9az11si0 ) \m/