| Florentina9210 a întrebat:

Intrebare adresata baietilor: Voi cat timp ati astepta o fata pana sa o aduceti la "asternut"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu conteaza strict aspectul sexual, ci modul cum ne intelegem. Vreau sa simt ca sunt iubit, ca relatia evolueaza pe alte planuri, ca putem avea incredere unul in altul, ca ma simt bine in prezenta ei, chiar daca pe plan sexual se misca mai greu lucrurile. Daca simt ca sunt prea multe diferente, ca relatia nu are viitor si ea nu se implica asa cum simt nevoia, ma indepartez. Ori de lucrurile astea iti dai seama dupa doua - trei luni, daca e o relatie in adevaratul sens al cuvantului sau primesti doar firimituri din sufletul celuilalt. Daca primesc acele confirmari de care am nevoie, simt intelegere din partea ei si maturitate, pot sa astept. Dar e nevoie ca lucrurile sa mearga in continuare pe un trend ascendent, sa fie autentica si sa simt ca isi doreste cu adevarat ceva cu mine, ca nu sunt de umplutura, vreau sa simt ca e bucuroasa ca ma are, ca se simte norocoasa, nu ca ma tolereaza si accepta pentru ca are nevoie de cineva, oricine. Pot sa inteleg o nevoie a cuiva care nu e pregatit pentru ca inca nu si-a inceput viata sexuala sau a suferit vreo dezamagire si are nevoie de mai multe confirmari. Dar nu voi tolera falsitatea, la modul in care simt ca decizia ei nu are nici o legatura cu faptul ca nu e pregatita ci cu faptul ca vrea sa isi asigure un soi de superioritate prin chestia asta. Pot astepta pana la doi ani, mai departe inca nu am idee ca n-am trecut prin asa ceva.

44 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Oricat, daca merita "asternutul" nu este o prioritate.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Oare mai sunt baieti care gandesc in genul asta? Bravo!

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai sunt, trebuie doar sa cauti.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Inseamna ca pana acum, nu am cautat unde a trebuit.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Cel mai probabil happy Trbuie sa stii ce iti doresti in primul rand pe urma ce sa cauti si unde anume.

| RAY a răspuns:

As vrea sa comentez asupra intrebarii in mod biologic

in primul rand orice baiat sta cu o fata ca il atrage sexual desi vad ca inclusiv spun baieti ca e o minciuna ca si cica stau pentru sufletul ei, eu le contrazic si spun ca fata viselor lor nu e una grasa de 280 de kg,urata,deformata etc stam cu voi ca ne atrageti sexual asta e adevarul, biologic asta i si scopul pana la urma reproducerea atractia fizica,iubirea,atasamentul totul face parte din programul numit reproducerea speciei umane, acest program e de la cel mai mica vietata pana la cea mai mare balena albastra, tot ce e numit viata si se reproduce sexual are acest program, am vrut sa afirm faptul ca pentru sex stam cu voi intial, uni ar spune iubire, dar cum iubesti pe cineva
fara sa te atraga fizic? nu isi iroresti timpul cu persoana respectiva sai cunosti carcaterul

deci aflam de ce barbati stau cu o fata

acuma despre intrebare cred ca depinde ea, nu cred ca e o garantie ca baiatul te asteapta 1 luna, 1 an, 2 anii, nu poti avea garantia increderi in cineva ca te asteapta mult timp, trebuie sa realizezi ca sexul e ceva uman si asta e scopul pana la urma sa facem copii, sai crestem etc acest scop va ramane vesnic in genetica noastra in noi in fiecare celula dintre cele 100 de miliarde care le avem

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Corect! Dar vezi tu, ca mai sunt si unii care lasa fetele insarcinate si fug de responsabilitati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Destul daca merita happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Asa Bogdanele! happy

| syd a răspuns:

Nu cred ca are rost intrebarea. Nu exista o valoare constanta

| Florentina9210 explică (pentru syd):

Dupa criteriul tau, dupa al meu, are rost! Am vrut sa aflu opinii diferite. happy

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Sincer si voua va plac badboys asta e adevarul, baieti cuminti find plictisitori

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi big grin
Tu cat ai astepta?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Cam da... Dar nu mi se pare corect cand un baiat isi bate joc de o fata. Se distreaza cu ea si dupa, pa si la revedere.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Daca il iubesc si imi doresc sa fiu cu el, cat o sa fie nevoie. Nu sunt ''moarta'' dupa sex!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu am zic nimic big grin

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Din moment ce voi i preferati pe ei ca sunt frumosi, tupeisti si curvari pentru ca vezi mai sus asta e si scopul barbatului sa raspandeze cat mai des samanta lui e ceva biologic ca acel barbat sa nu stea cu una si cu mai multe, dar restul baietilor pe care le bagati in freindzind le copieaza pe frati lor mai rai sa spun asa, nu sunt de acord ca un baiat sa profite de tine pentru sex dar daca as spune unei draga stau cu tine ca ma atragi sexual miar trage o palma voi preferati mereu minciuna nu sinceritatea asta e adevarul, noi stam cu voi pentru sex ca apoi sa simtim ceva dar acel ceva vine sau nu vine niciodata si cand vine ne dezamagiti si numai ne implicam in nimic, am citit multe povesti cu fete care stau cu un beta si viseaza la un alfa, deci o duc foarte bine tot nu sunt multumite, se vee in usa barbati de acolo au devenit cuminti dar le inseleau femeile, oricum cum o ei voua nu va plac barbati cuminti care nu inseala, mint

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Freindzone

| Drimmero a răspuns:

Sa fiu sincer, eu trec pe primul plan sinceritatea si iubirea/sentimentele, abia atunci celalalt pas!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da, dar asta poate dura o luna, 5 luni ..depinde Deci nu ai invita-o la tine acasa dupa primele intalniri, nu?

| Trandavit a răspuns:

2 luni maxim. Daca in aceste 2 luni nu o fac sa vrea sex cu mine ( nu ma refer sa ii spun ca vreau sex ci sa o fac pe ea sa vrea sex ) inseamna ca nu e atrasa de mine si de ce as pierde timp. Fete sunt destule

| Trandavit a răspuns (pentru Florentina9210):

AI facut sex de spui ca nu esti moarta dupa sex? Sau esti una din alea de 15 ani care asteapta printul crezand ca ele functioneaza pe baza de apa si paine si nu e ca restul oamenilor de pe planeta?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu, nici intr-un caz.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Bine gandit!

| Florentina9210 explică (pentru Trandavit):

Daca am facut sex sau nu, asta NU te priveste pe tine! Si nu am nici 15 ani ci 23. Ultima fraza nu ti-am inteles-o, incearca sa nu mai tastezi in chineza.

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Esti un exemplu foarte bun! Asteptam de ceva timp raspunsul asta.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi. Am vazut ca ai mai primit raspunsuri de genul asta. Cu ce e asta diferit?

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

''Dar nu voi tolera falsitatea, la modul in care simt ca decizia ei nu are nici o legatura cu faptul ca nu e pregatita ci cu faptul ca vrea sa isi asigure un soi de superioritate prin chestia asta.'' Mi-a placut fraza asta.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Si eu voiam sa o sterg. Aveam impresia ca am scris prea mult Pierdeam fundita laughing