| Gimmy97 a întrebat:

O intrebare adresata baietilor: cand te dezvirginezi, te doare?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei NU doare deloc. Insa daca esti super excitat si apesi ca "Gheorghe pe cazma" si daca si vaginul este foarte stramt, atunci este posibil sa doara putin sau chiar sa ti se rupa "ata" (frenul) si atunci chiar ca doare a dracului. big grin

| Gimmy97 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai daca ti se rupe ata (ca asta-i dezvirginarea "la propriu") curge mult sange? happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gimmy97):

Dezvirginarea in cazul baietilor NU PRESUPUNE RUPEREA ATEI. Dezvirginarea se produce pur si simplu in momentul in care intretii primul act sexual si in cazul a 80-90% dintre baieti, frenul ramane intreg/intact. Trebuie sa stii si tu ca si gandirea ta este complet gresita, fiindca de fapt se poate rupe si se si rupe insa numai/doar acea "ata" care este afectata de o anumita boala sau din cauza asa numitului fren scurt, (denumit frenulum breve). Cantitatea de sange nu este foarte mare insa sunt si cazuri in care sangerarea abundenta poate fi oprita doar prin cauterizarea chirurgicala a ranii, care poate deveni unica si solutia strict necesara. Roaga-te sa nu ti se rupa vreodata frenul pentru ca glandul penisului tau sa nu-si piarda sensibilitatea si scula ta sa devina un simplu "par/bat inert" si complet insensibil. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu doare, ci din contra simti o placere deosebita ca te-ai dezvirginat.

| MULLER96 a răspuns:

Daca se rupe ata in timpul sexului sau cum aici e dizvirginare masculine atunci apare o durere si penisul e numai poate sa egzecute frectii aici adica medota de a stabili totul spre normal trebuie de chemat ambulanta si de facut opaeratie imediata adica coaserea atei inapoi de catre chirurg.