| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete.De ce sunteti materialiste?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Salut.
Majoritatea fetelor din ziua de astăzi sunt așa. Fițe și-au făcut de mici așa că. acum când au crescut și sunt în perioada adolescenței, chiar și mai departe doresc să aibă garderoba și salonul de machiaj pline. De aceea își caută și băieți sau bărbați, d acă înțelegi ce zic care poată să le întrețină. De la 14-15 ani fetele deja încep să se uite la tipi de 20 de ani, mutându-se la 2 luni de relație într-un apartamentu cu ei, doar pentru a-și îndeplini dorințele ( genți Gucci și parfumuri Channel originale ).
Eu sunt fată și niciodată nu aș sta cu unul mai mare cu 4-5 ani ca mine,
2-3 ani sunt acceptabili și plin de bani până în gât.
În oraș la mine cam toți băieții sunt așa, de bani gata sau cu o situație bună materială și încerc să-i evit pentru că și-o iau în cap prea mult, că au bani și deja își *cumpără* pe lângă ei prietenii și fetele și nu știu ce este serios și ce nu.
Eu prefer unul normal, cu care să mă înțeleg, atâta tot. Mi-e rușine să-i cer tatălui meu bani, dar și iubitului..Nu.
M-aș simți prost.

18 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru ca asa este viata acum: de ce ar sta o fata cu un baiat caruia ii fluiera vantul prin buzunare, atata timp cat exista destui baieti frumusei, isteti si au si o situatie materiala buna, ceea ce nu-i un defect asa cum vor unii sa se inteleaga?

| Ibrahimovic a răspuns:

Tu daca ar fi, sa zicem, sa-ti gasesti o fata foarte, foarte bogata, careti-ar pune totul pe tava, n-ai fi si tu materialist? Iti spun eu ca da, in ziua de azi asa e. Daca nu ai bani, cam greu cu dragostea. happy

| anonim_4396 explică (pentru Ibrahimovic):

Adica vrei sa spui ca banii=dragoste? Si fara bani nu exista dragoste?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista, dar sprea asta se merge. bani=dragoste. Si nu vreau sa se inteleaga ca imi convine lucrul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care se simte, sa spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu sunt materialistă.

| Drolja a răspuns:

Pentru că fundul şi... bustul nu se întreţin cu oxigen şi gânduri bune. La fel nici tenul, părul, unghiile, picioarele, şi celelalte la care vă uitaţi voi prima dată. Epilatoarele, machiajul (chiar şi cel modest), hainele, pantofii, ondulatoarele, şi chiar produsele naturiste costă.
(pe scurt)

| Zatharra a răspuns:

De ce îți plac generalizările?

Și dacă e s-o luăm așa... De ce băieții sunt superficiali?

| DAnc3 a răspuns:

Ce intrebare laughingDu-te la culcare ca e tarziu.

| Bia13 a răspuns:

Intrebare pentru tine: de ce generalizezi? laughing

| Zeiss a răspuns:

De ce băieţii ne văd ca pe nişte obiecte sexuale?

| anonim_4396 explică (pentru Zeiss):

Pai cand pun poze de genul cu ele

http://s30.postimg.org/cdl4k1qw1/capture_20141216_124951.png

iti dai seama ca nu o sa zica un baiat " vai ce ochi frumosi are " stii tu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Zeiss):

Imi place ce spui draga, si am sa raspund la intrebare.Mai ales lucrul asta se intampla din cauza filmelor xxx si al imaginilor erotice.Acolo femeia este aratata drept material sexual si degradata social.Iar din cauza ca barbatii se uita la astfel de filme, ei cred ca este la fel si in realitate in majoritatea cazurilor intelegi? Trist dar adevarat.

| Zeiss a răspuns (pentru DogMX):

Woah, cam tristuţ dacă aşa tratezi femeia.

| Zeiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbesc de genul ăsta de femei sau fete. Şi dacă eşti decentă tot îţi pune mâna pe fund sau îţi zice indirect că vrea să se culce cu tine.

| Zeiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulţumesc pentru răspuns. happy

Răspuns utilizator avertizat