| figure a întrebat:

Multi oameni sunt precum niste cutii goale pe dinauntru.

Un ambalaj frumos, cu decoratiuni si citate intelepte notate la suprafata, cu vreo cateva "titluri de palmares" fabricate cu "copy paste" si inspirate din reviste si poze facute pentru camera.

Cand treci de aparente, rareori gasesti ceva in interior.

Intrebare : Ce va individualizeaza ca persoane?
In cuvinte putine si autentice...

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cel mai probabil, lipsa spiritului de turmă și originalitatea.
Am proprile idei care rareori sunt comune.Din păcate, mai mereu las de la mine și nici măcar nu încerc să mă exprim. (cred că asta se datorează faptului că sunt timidă)

Ți-aș pune aceeași întrebare.Ce te face să fi sau să te simți diferit de restul? happy

| figure explică (pentru Musique):

Am verticalitate.
Am principii proprii.
Am idei proprii.
Nu ma preocupa sa fiu original, ci doar sa fiu mereu in acord cu mine insumi - ceea ce adesea ma face diferit.
Incerc sa imi infrunt teama, uneori cu succes, alteori nu.
Sunt devotat ideii de a imi dezvolta propria afacere, de a scrie si de a ajuta oamenii sa se dezvolte prin activitatea mea.
Sunt devotat ideii de iubire.

| Musique a răspuns (pentru figure):

Îmi place caracterul tău.
Mulțumesc că mi-ai răspuns. Apreciez.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Pana la urma ce inseamna sa fi "om", daca te comporti bine cu cei din jur sau etc asta inseamna a fi "om"? Poate, nu suntem toti la fel, dar ii catalogam pe altii ca fiind " ca restul, esti ca restul" cum adica? Misterul, felul in care iubim, ne comportam asta ne invidualizeaza fata de altii, dar cum ai zis si tu "multi sunt ca niste cutii goale". Poate au trecut prin multe si nu mai "simt" nimic, poate este doar o masca, etc. Din pacate multi fac asa: Cumpara o ciocolata, arunca ciocolata si mananca ambalajul. Poate ai inteles. O seara buna!

| yumary a răspuns:

Pai in primul rand sa fiu "om" sa stiu sa zic ce sa zic atunci cand e nevoie sa fiu bun si intelegator.
Degeaba frumos daca nu ai acel ceva!
Nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa spun, dar sper ca ti-am fost de folos.

| gozzila a răspuns:

Unicitate, naturalete si gandire