| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport situatia asta. Propria mea mama ma streseaza la maxim, nu ma lasa in pace. Vreau sa stiu ce pot face, vreau s-o reclam, vreau sa ma lase in pace...Nu stiu ce sa mai fac, e mama mea, dar imi distruge viata, din cauza ei am ajuns asa cum sunt...

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Lory, inteleg acum toate problemele tale.Am banuit ca despre relatia cu parintii e vorba si iata ca ai reusit sa-ti depasesti reticentele si sa ne spui.Si daca tot ai inceput sa-ti descarci sufletul ai putea sa spui de ce natura sunt conflictele voastre? Ce-ti reproseaza? Chiar ma procupa situatia ta si chiar as vrea sa te ajut.Am de-a face cu tot soiul de oameni si poate ca un sfat ti-ar prinde bine numai ca trebuie sa stiu despre ce este vorba.De reclamat nu poate fi vorba mai ales ca poate esti si tu vinovata cu ceva.Nu cred ca se leaga din senin si absolut fara motiv de tine.De fapt cred ca ar trebui sa incepi prin a ne spune daca intr-adevar ai 14 ani.Si daca-i asa, spune-ne cum te descurci cu scoala, cum te intelegi cu colegii, cu profesorii. E foarte greu de crezut ca o mama poate avea intentia de a distruge viata propriului sau copil.Cred ca situatia e ceva mai complicata decat lasi sa se inteleaga. Spune-ne si altceva despre tine daca crezi ca te putem ajuta.Numai bine.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu cred ca sunt niste parintii rai din moment ce stai toata ziua si pui intrebari pe TPUwinking
E posibil sa fie neinteresati, desi nu cred...esti foarte ciudata, stiai?

| kaya a răspuns:

Pai spune ce iti face? noi cum sa ne putem da seama? de ce spui ca ai ajuns asa cum esti? de ce vrei sa o reclami? ce iti face te bate? te tine sechestrata? trebuie sa explici ca sa stie lumea ce sfat sa iti dea, eu de exemplu de unde vrei sa stiu pentru ce vrei tu sa reclami, doar pentru ca nu te lasa in pace? cum iti pot spune da reclam-o daca nu stiu pentru ce? cati ani ai?sad

| bblock69 a răspuns:

Si cum esti?
Stai de vorba cu ea si explica-i ce se intampla; ca nu mai suporti.
Trebuie sa inteleaga si sa fie alaturi de tine ...nu contra ta!
Bafta!

| madagascar a răspuns:

Depinde prin ce iti face rau.fi mai explicita.eu greu sa dai sfaturi daca tu nu detaliezi care e problema

| lory14 a răspuns:

I-am explicat de atatea ori...

| Unique_8782 a răspuns:

Dear, unii parinti sunt mai 'rai' din punctul nostru de vedere, dar pana la urma sunt parintii nostri si ne vor binele, n`ai nici un drept sa o reclami... nu`ti da de mancare? te tine in conditii improprii? n`ai cu ce te imbraca? nu te-a dat la scoala?

mai gandeste`tewinking