| XxxtentacionLLJ a întrebat:

O părere, vă rog frumos, e scrisă din mintea mea.

Era vara din câte îmi aduc aminte, cred ca iunie, stateam și îmi beam sucul meu de portocale, și scriam nuvela pentru facultate. Ca de obicei vin iubiți anului și se cearta, din câte am auzit Charlie la inselat pe Jonas. El a plecat nervos, ce s-a întâmplat e foarte tragic, pentru mine nu, pentru familia lui da. S a urcat in masina lui și a pornit grăbit la cimitirul tatălui sau, care a murit cu un an urma, de obicei când avea probleme mergea și vorbea cu el, dar în ziua asta nu a mai apucat. Un camion la zdrobit cu masina cu tot într o curba și a sărit cu masina într un lac. Au trecut cam 2 zile pana sa se afle de moartea lui.
Mama lui, când a aflat nu a vrut sa l îngroape ea și nici sa recunoască ca e el, asa ca fata la recunoscut ia făcut ceremonia aceea care se tine, nu prea știu eu.
Au trecut zile,luni, ani de când a murit băiatul. Fata nu la putut uita, și a făcut curaj și a mers la mormântul lui, și a început sa vorbească cu "el" :...

-Buna sufletel, știu ca ești și acum supărat pe mine, dar am venit sa ți zic adevărul, de ce te am înșelat... De fapt nu te am înșelat totul a fost un plan ca să te despărți de mine, pentru ca familia mea nu vroia pe cineva ca tine, eu am făcut asta ca să creadă că sunt cu altcineva, în ziua aia am vrut sa îți explic dar tu te ai enervat și ai plecat, mereu ai fost încăpățânat. Îmi este dor de tine, și îmi este greu, am vin la tine cât pot de repede. Te iubesc roscatul meu!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Beai doar suc. Mai bea și alte lichide, poate iese ceva, că ceea ce am citit acum, valoare sub zero, pentru mine, cel puțin.

| XxxtentacionLLJ explică (pentru sadrian46):

Buna seara, cred ca este cam târziu sa stați pe internet aveți nepoți. Ce ii învățați? Ca nimic din ce vor scrie sau face nu e bine? Sunteți dur și nedrept.

| cehos69 a răspuns (pentru XxxtentacionLLJ):

Asta e si ideea, ai scris o mizerie de text, daca o sa ai un subiect la test vreodata sa compui ceva sa n-o faci….

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu este genul meu, dar nici nu știu in ce categorie sa o pun.
Nu am simțit emoția personajelor am simțit mai mult ca și cum spusele lor erau ale tale, nu ale personajelor in sine. Te reflecți tu, nu ele.
Și sunt greșeli de exprimare: nu folosim "aia".
Iar exprimările sunt de zi cu zi, trebuie unele mai artistice.
Și ai grija la repetiții:
"Un camion la zdrobit cu masina cu tot într o curba și a sărit cu masina într un lac". De doua ori mașina in aceeași fraza. Nu mai zic ca e "l-a" nu "la".
Îți recomand sa mai studiezi niște literatura pentru îmbunătățire. Folosește orice carte calitativa care îți pică in mâna.