| anda1313 a întrebat:

Pastrati revistele cumparate in anii trecuti sau ce faceti cu ele?
Am multe reviste cumparate din 1997 pana in 2009, si nu stiu ce sa fac sa le pastrez sau sa le arunc? Acum suna clopotelul curateniei generale si nu am idee. Voi ce ati faceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu le pastram , dar niciodata nu mai reciteam nimic din ele.Incearca sa le duci la un centru de colectare a hartiei , nu neaparat pentru bani , sumele sunt modice , ci doar pentru gestul in sine , care e unul corect si util.

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Rasfoiestele si sorteaza ce crezi ca iti e util. Daca revista e prea groasa si ce te intereseaza e prea putin, rupe foile respective si punele intr-un dosar.

| anka a răspuns:

Decupez din ele doar ce ma intereseaza. Nu are rost sa tii maculatura in casa.

| Butsilee a răspuns:

Pai...pe cele mai interesante le-as pastra si pe celelalte le-as duce in pod, in beci laughing intr-o cutie thinking sa se aseze praful pe ele laughing daca nu arunci catev daca nu pe toate...eu as proceda ca in prima varianta cu pastratulwinking

| anss23 a răspuns:

Pai eu am o gramada de reviste, unele si de pe vremea parintilor mei si stiu ca n-o sa le folosesc niciodata dar parca nu-mi vine sa le arunc.happy Dar daca ar trebui sa fac spatiu prin casa as pastra unul sau doua ziare sau reviste foarte vechi.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu le-am pastrat pe 97% din ele.winking

| kukubau a răspuns:

Faci o selectie ce nu doresti, maculatura scoti si-un ban pe ele laughing. eu am zeci calendare vechi laughing dar le pastrez tongue (nu stiu din ce motivtongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu le pastram, dar niciodata nu mai reciteam nimic din ele.Incearca sa le duci la un centru de colectare a hartiei, nu neaparat pentru bani, sumele sunt modice, ci doar pentru gestul in sine, care e unul corect si util.

| justmee a răspuns:

Eu mi le-asi trimite prin posta pe cele care au articole interesanate:p

| justmee a răspuns:

Apropo... ce reviste ai?